Rekordowy sezon na lodowisku
Tak wysokiej frekwencji na lodowisku Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji nie było od wielu lat. Zakończony w niedzielę, 8 marca sezon został zamknięty liczbą ponad 100 tys. gości.

 
 
Lodowisko było czynne od 26 października do 8 marca – w sumie 115 dni, z czego ślizgawki odbywały się w 113. Średnio każdego dnia obiekt przy ulicy Śląskiej odwiedzały 953 osoby, w sumie to liczba 107 726 gości.

–  Byli to nie tylko mieszkańcy Świdnicy i najbliższych okolic, ale też goście z dalszych zakątków Dolnego Śląska lub innych województw. Więcej niż zwykle było też gości z zagranicy. Wobec słabej zimy ludzie szukali zimowych atrakcji na naszym obiekcie – tłumaczą pracownicy świdnickiego lodowiska. 
 
Ciekawą nowinką i strzałem w dziesiątkę okazały się treningi curlingu. W sumie pod okiem reprezentanta Polski, Bartosza Łobazy odbyło się piętnaście otwartych treningów. Bakcyla złapało kilkadziesiąt osób. Efektem był udział stworzonej drużyny w zawodach curlingowych w Trutnovie oraz zawiązanie stowarzyszenia, które ma w planach dalszą popularyzację curlingu w Świdnicy. Lodowisko gościło też hokeistów. Regularnie trenowała drużyna amatorska, a dodatkowo odbyły się też dwa turnieje – po jednym dla dzieci i dorosłych. Kolejny sezon na lodowisku ruszy najprawdopodobniej w październiku. 
 
kama
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno