Andrzej Duda: Jeśli można iść do sklepu, można iść na wybory

- Jeżeli są warunki, by pójść do sklepu, to są warunki by pójść do lokalu wyborczego, z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności – stwierdził prezydent Andrzej Duda w rozmowie z internautami.

Prezydent, Andrzej Duda w poniedziałek wziął udział w sesji Q&A na Facebooku. Odpowiadał na wiele pytań, głównie związanych z epidemią koronawirusa i jej konsekwencjami – głównie społeczno-politycznymi. 
 
Odpowiadając na pytanie, czy wybory mogą być przełożone i czy Sejm słusznie zmienił w ubiegłym tygodniu prawo wyborcze, prezydent Duda powiedział: - Sejm patrzył na to przez pryzmat bieżącej sytuacji. Jeżeli nie będzie warunków by przeprowadzić wybory, to mogą one zostać przesunięte. Dodał także: - Jeżeli istniałoby powszechne zagrożenie dla życia i zdrowia, trzeba będzie oczywiście rozważyć ich przeniesienie.
 
Zmiany w kodeksie wyborczym Andrzej Duda określił mianem „profrekwencyjnych” oraz „wspierających zasadę powszechności wyborów”. Jego zdaniem takie rozwiązania, jak głosowanie korespondencyjne, „być może już dawno należało wprowadzić”.
 
Prezydent nie uważa jednak, żeby pójście na wybory było niebezpieczne dla życia i zdrowia. - Jeżeli są warunki, by pójść do sklepu, to są warunki by pójść do lokalu wyborczego, z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności – powiedział Andrzej Duda.
 

red
foto: archiwum
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno