Amazon dba o pracowników i wspiera walkę z koronawirusem

Amazon zamierza przekazać 1 milion euro  na pomoc organizacjom wspierającym walkę z koronawirusem w Polsce.  Środki otrzymają Polski Czerwony Krzyż, Fundacja TVN Nie Jesteś Sam, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy oraz wybrane organizacje działające w skali lokalnej. 

Pieniądze mają umozliwić sfinansowanie wyposażenia szpitali, w tym m.in. zakup testów, odzieży ochronnej i specjalistycznego sprzętu.  

 

Jednocześnie Amazon informuje w oficjalnym komunikacie:

 

- Z uwagi na rozwój sytuacji związanej z COVID-19 rekomendujemy, aby wszyscy pracownicy Amazon, którzy mają możliwość wykonywania swoich obowiązków zdalnie, pracowali z domu do 10 kwietnia. Każdy zespół ma jednak różne zadania do wykonania – nie wszystkie można zrealizować z domu.

 
- Ponieważ wiele usług nie jest dostępnych w takim zakresie, jak przed epidemią, nasi pracownicy odgrywają niezwykle ważną rolę. Doceniamy to i chcemy to pokazać m.in. poprzez globalne podwyżki wynagrodzeń, które będą obowiązywać do końca kwietnia br. W Polsce negocjujemy ich wysokość z przedstawicielami związków zawodowych. Będzie to dodatek do dotychczasowej stawki godzinowej w Amazon, która wynosiła min. 20 PLN brutto. Zmiany w polityce płacowej Amazon stanowią inwestycję wartą ponad 350 mln USD i dotyczą pracowników ze Stanów Zjednoczonych, Europy i Kanady.
 
Przypomnijmy, że Amazon niedawno ogłosił, że w związku z zapotrzebowaniem zatrudni 100 000 ludzi i podwyższy płace. Jak wygląda sytuacja w Polsce?
 
Aby sprostać zapotrzebowaniu na usługi Amazon w najbliższym czasie, prowadzimy rekrutacje we wszystkich naszych centrach logistycznych w Polsce. Zadajemy sobie sprawę z tego, że wiele osób zostało dotkniętych skutkami ekonomicznymi pandemii, na przykład poprzez utratę pracy w takich branżach jak hotelarstwo, gastronomia, czy turystyka. Chcemy, aby wiedzieli, że chętnie przywitamy ich w naszych zespołach. Mogą pracować w Amazon, dopóki sytuacja się nie unormuje, a ich poprzedni pracodawca będzie w stanie ponownie ich zatrudnić.
 
red
 
foto: ilustracyjne
redakcja@walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno