Dzierżoniów: zamknięte pogotowie i izba przyjęć(AKTUALIZACJA

[AKTUALIZACJA] Uprzejmie informujemy że, od godzin wieczornych dnia 3 kwietnia 2020 r. zostanie uruchomiony jeden zespół ratowniczy pogotowia. Natomiast od soboty dnia 4 kwietnia 2020 r. zostanie wznowione funkcjonowanie Izba Przyjęć

 

Sztab kryzysowy w Dzierżoniowie po potwierdzeniu zachorowania na koronawirusa u jednego z pracowników pogotowia ratunkowego zdecydował o zamknięciu izby przyjęć oraz samego pogotowia.

Reorganizacji będzie wymagać praca całej placówki. 

 

- Byłem zmuszony podjąć decyzję o wstrzymaniu pracy izby przyjęć szpitala oraz pogotowia ratunkowego ze względu na pozytywny wynik u jednego z pracowników.  Ten pracownik nie miał świadomości, że został zakażony. Przez kilka dni funkcjonował, normalnie chodził do pracy i w związku z tym istnieje konieczność poddania kwarantannie praktycznie wszystkich pracowników pogotowia jak i większości osób z izby przyjęć.  Ta decyzja została już podjęta i obowiązuje od godziny 20:00. Nie ma przyjęć do szpitala praktycznie na żaden oddział. Jutro będziemy wydawać komunikaty dotyczące częściowego uruchomienia niektórych przyjęć - mówi prezes szpitala Maciej Smolarz.

 

 

Szpital i jego oddziały funkcjonują normalnie. Pacjenci mają zapewnioną opiekę. O skali zakażeń wśród pracowników służby zdrowia informowaliśmy TUTAJ.

 

plr

foto: Szpital Powiatowy w Dzierżoniowie

redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno