Zwierzętom grozi śmierć - Fundacja błaga o pomoc

Największy w Europie azyl dla koni znajdujący się w Legnicy apeluje o pomoc. Ze względu na epidemię, 90 % Darczyńców fundacji wycofało się i cofnęło deklarację wsparcia. Zwierzęta walczą o przetrwanie. 

 
Zwierzęcy Folwark pod Legnicą należy do Fundacji Centaurus, która od 15 lat działa na rzecz ochrony zwierząt. Znajduje się tam kilkaset koni oraz psy, koty, świnie, osły, owce, którym potrzebna jest pomoc. Utrzymanie azylu kosztuje 350 tysięcy złotych miesięcznie. 
 
-Błagamy wszystkich o pomoc dla naszych zwierząt. Naszych 500 koni to zwięrzęta w większości stare, setki naszych psów i kotów oraz innych zwierząt gospodarskich nie ma szans na domy adopcyjne, szczególnie w tym trudnym czasie. Nasi Darczyńcy dzwonią i piszą, że sami tracą pracę, albo boją się iść na pocztę, boją się o własne zdrowie i życie. My to rozumiemy. Popieramy zostawanie w domu. Problem w tym, że za moment nie będziemy mieli czym nakarmić zwierząt, leki dla nich praktycznie nam się skoczyły. Nikt nie był przygotowany na taki dramat. Ilość zwierząt jaką mamy jest tak ogromna, w szczególności koni, czyli tych które wymagają specjalnych warunków lokalowych opieki, że nie wiemy, co się z nimi stanie za kilka dni. Walczymy o nasz azyl, ale potrzebujemy pomocy, bo czujemy, że możemy zaraz polec, a wraz z nami 15 lat ratowania zwierząt i ponad 500 uratowanych koni, setki innych. Zjednoczmy się dla zwierząt, aby było dla nich jakieś jutro - czytamy 
 
Do pomocy włączyli się żołnieże 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy przy użyciu samochodów ciężarowych, transportują dary przekazane w ramach pomocy na rzecz fundacji. 
 
- Jeśli ktokolwiek ma do oddania słomę, siano, owies, jęczmień, marchew, jabłka, karmę dla psów i kotów - można dzwonić do Fundacji Centaurus (tel. 535 162 322) bądź na numer punktu informacyjnego  16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej (tel. 261 654 911) i umówić się na  nieodpłatne przekazanie niezbędnych dla Fundacji rzeczy z terenu całej Polski do azylu Centaurusa.
 
Fundację również można wspierać na www.1000koni.pl
 
Szl
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno