99 nowych zachorowań i 4 ofiary koronawirusa

Już ponad 4200 zakażonych odnotowaliśmy od początku epidemii koronawirusa w Polsce. Dziś rano przybyło 99 osób w tym 9 z naszego województwa. Zmarły kolejne 4 osoby.

Mamy 99 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą:
 
18 osób z woj. śląskiego,
14 osób z woj. małopolskiego,
12 osób z woj. wielkopolskiego,
10 osób z woj. świętokrzyskiego,
9 osób z woj. dolnośląskiego,
8 osób z woj. pomorskiego,
6 osób z woj. podlaskiego,
6 osób z woj. opolskiego,
6 osób z woj. lubelskiego,
4 osób z woj. zachodniopomorskiego,
3 osób z woj. podkarpackiego,
3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego.
 
Są to dosyć optymistyczne dane, biorąc pod uwagę fakt, że ministerstwo w poprzenich komunikatach informowało o nawet 200 przypadkach za każdym razem. Kolejne informacje o zakażonych pojawią się dziś prawdopodobnie po godzinie 17:00.
 
Wśród 9 nowych przypadków z województwa dolnośląskiego są osoby z Wrocławia, Jeleniej Góry oraz powiatów: milickiego, trzebnickiego i jeleniogórskiego. W sumie liczba zakażonych w woj. dolnośląskim wynosi 477.
 
Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci czterech kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 40-letnia kobieta hospitalizowana w Krotoszynie, 87-letni mężczyzna hospitalizowany w Tychach, 61-letni mężczyzna hospitalizowany we Wrocławiu i 75-letni mężczyzna hospitalizowany w Łańcucie.
 
W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 4201/98 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).
 
Wcześniej informowalismy o 162 wyzdrowiałych, zatem liczba aktywnych przypadków zachorowania wegług danych z Ministerstwa Zdrowia wynosi obecnie 3941.
 
plr
foto: pixabay
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno