Wielkanoc 2020 bez święconki(FOTO)

Zamknięte kościoły, zakaz zgromadzeń, brak możliowści święcenia pokarmów. W tym roku święta nie wyglądają tak, jakbyśmy tego chcieli. 

Tegoroczne święta Wielkiejnocy upływają w obliczu koronawirusa. Stan epidemii spowodował wprowadzenie zmian, w codziennym funkcjonowaniu zwykłych ludzi. Zakaz zgromadzeń, zamknięte miejsca publiczne, obowiązek noszenia maseczek - to tylko niektóre z nich. 

 

Ograniczenia dotknęły również kościoły. Rząd po wprowadzeniu oficjalnego zakazu zgromadzeń odniósł się również do wszystkich parafii, które zmuszone były zamknąć bramy dla wiernych. W obrzędach liturgicznych, może uczestniczyć maksymalnie 5 osób wyłączając księży.  

 

Przez całe Triduum Paschalne, kościoły były puste. Brakowało, tego z czym najbardziej kojarzymy Wielką Sobotę, czyli święcenia pokarmów. Takie były wytyczne wszystkich Kurii. Chodzi o bezpieczeństwo wiernych i duchownych. 

 

Obecność w kościele, ułatwią nam transmisje live z liturgii, jednak nie wszyscy mają dostęp do internetu lub nie każdy umie się w nim poruszać.

szl

foto:WTV

redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno