Dramatyczna sytuacja w Jeleniej Górze. W mieście jest już 69 zakażonych

Prezydent Jeleniej Góry, Jerzy Łużniak przekazał dzisiaj najnowsze informacje z Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej. W powiecie Jeleniogórskim jest aż 89 zakażonych koronawirusem. 

10 kwietnia Prezydent Jerzy Łużniak poinformował o 30 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Wtedy wynik pozytywny był łącznie u 65 osób(dzisiaj już 69). 

 

Ogrom dotyczy Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Jeleniej Górze. Na 64 próby, zakażenie Covid-19 stwierdzono tam u 30 osób. Zarażonych jest 20 pacjentów i 10 osób z personelu. 

 

- To jest katastrofa. Dalej są pobierane próby, mam nadzieję, że już więcej nie będziemy mieli wyników pozytywnych. Jest to przykra informacja, ponieważ koronawirus zaczyna się bardzo szybko rozprzestrzeniać w Jeleniej Górze - mówi Prezydent 

 

Informacja o śmierci pacjentki spowodowała, że większość pracowników ZOLu nie przyszła do pracy w dniu nastepnym. Z obawy o swoje bezpieczeństwo pracownicy wzięli urlop lub L4.

 

Jelenią Górę zamieszkuje około 85 tysięcy mieszkańców. Aktualnie  134 osoby są na kwarantannie sanitarnej, 175 osób jest objęta nadzorem epidemiologicznym i 746 osób znajduje się na kwarantannie domowej.

 

info: 24jgora.pl

foto: archiwum

redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno