Nowe wydanie 'Sióstr'

Prawie cztery lata minęło od pierwszego wydania podwójnej biografii „Sióstr” pióra Barbary Borkowej przez Fundację Księżnej Daisy von Pless w maju 2016 r. Dwa lata później ukazuje się na rynku jej wersja „paperback”, uzupełniona o wiele nowych faktów i ustaleń. 

Książka cieszyła się tak dużą popularnością, że do jesieni 2018 r. została całkowicie wysprzedana. Podejmując decyzję jej wznowienia, autorka i Fundacja postanowili przekazać czytelnikom jej znacznie poszerzoną wersję, włączając w nią nowe wyniki badań Barbary Borkowy nad życiem księżnej Daisy von Pless i jej siostry Shelagh, księżnej Westminsteru.
 
Oprócz odkrytych na nowo fascynujących relacji współczesnych o Daisy i Shelagh, czytelnicy zapoznają się w niej z wieloma nieznanymi do tej pory faktami z życia najsłynniejszej księżnej pszczyńskiej, takimi – by zdradzić tylko kilka – jak jej zaangażowanie w stworzeniu międzynarodowej agencji prasowej, jej brutalnie przerwana przeprowadzka na starość do ukochanej Anglii czy pułapka, w jaką nieświadomie wpadła w nikczemnym planie porwania dwóch brytyjskich generałów!
 
 
Dodatkową atrakcją nowego wydania jest odświeżona szata graficzna książki. Szereg publikowanych po raz pierwszy zdjęć (m.in. z archiwum rodziny książęcej Hochberg-Pless) oraz wykwintnie zmieniona w tonacji okładka zapewniają tej edycji unikalną pozycję w bibliografii księżnej Daisy.
 
 
Drugie wydanie „Sióstr” będzie dostępne od 15 kwietnia 2020r. w sklepie internetowym Zamku Książ w Wałbrzychu.
 
 
opr.plr
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno