Dwoje nietrzeźwych kierowców w święta

Wałbrzyscy policjanci ruchu drogowego podczas minionych świąt zatrzymali dwoje nietrzeźwych kierujących, którzy doprowadzili do kolizji drogowych.

Pierwszy z kierujących - 55-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego - został zatrzymany już w piątek w godzinach popołudniowych w Jugowicach. Mężczyzna mając 2,12 promila alkoholu w organizmie wjechał kierowanym przez siebie pojazdem w zaparkowany na terenie jednej z posesji samochód. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.
 
Dzień później - tym razem przed godziną 23:00 - funkcjonariusze „drogówki” na ul. Orkana w Wałbrzychu zatrzymali 28-letnią mieszkankę naszego miasta, która uderzyła kierowanym przez siebie samochodem osobowym w latarnię miejską. Badanie wykazało u kobiety 2,41 promila alkoholu w organizmie. Po wykonanych na miejscu czynnościach samochód 28-latki trafił na parking strzeżony.
 
 
Oboje staną teraz przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowych 28-latce oraz 55-latkowi grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 2. oraz wieloletni zakaz kierowania pojazdami, a także wysoka grzywna.
 
Okazuje się, że pomimo codziennych apeli wałbrzyszanie wciąż nie stosują się do przepisów ruchu drogowego i decydują się na jazdę pod wpływem alkoholu. Takie zachowania obligują policjantów do prowadzenia wzmożonych, codziennych działań w celu wyeliminowania nieodpowiedzialnych kierowców, którzy w ten sposób stwarzają realne zagrożenie dla innych użytkowników dróg. 
 
plr
foto: KMP w Wałbrzychu
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno