Menu

Zorganizowane wsparcie dla szpitali

Aby uporządkować zapotrzebowanie i dystrybucję darów dla polskich szpitali powstała ogólnopolska akcja "Wsparcie Dla Szpitala". W zorganizowanym systemie pomocy zarejestrowanych jest już 254 szpitali i 393 darczyńców (stan na 04.16.2020).

Zorganizowane wsparcie dla szpitali
Przez ostatni miesiąc, 30 osobowy zespół programistów i naukowców stworzył i rozwinął pro-bono ogólnopolski system wsparcia społecznego szpitali WsparcieDlaSzpitala.pl, który objął już 254 szpitali z całej Polski. System ten pomaga w inicjatywach społecznych i zbiórkach rzeczowych dla szpitali.
 
 
W systemie jest już 218 koordynatorów, których zadaniem jest pomoc w zbiórce szpitalom (żeby była efektywniejsza). Koordynatorką działań w Wałbrzychu jest Iwetta Markiewicz, która na co dzień szyje maseczki w pracowni UL-KA na Starym Zdroju.
 
- Zachęcam serdecznie do wejścia na stronę wsparciedlaszpitala.pl. Obsługa jest bardzo prosta, w trzech krokach można się zorientować, czego najbardziej potrzebują nasze szpitale. Te potrzeby są bardzo duże, listy wciąż rosną. Jestem do dyspozycji 24 godziny na dobę i chętnie pomogę w organizacji zbiórki czy odebraniu darów - mówi wałbrzyska koordynatorka "Wsparcia Dla Szpitala" Iwetta Markiewicz.
 
Zapotrzebowania na jakie produkty zgłaszają najczęsciej szpitale?
 
- Najbardziej potrzeba maseczek chirurgicznych a także FFP3, FFP2, fartuchów barierowych, środków do dezynfekcji powierzchni i rąk. Szpital położniczy zgłasza zapotrzebowanie na pościel jednorazową czy jednorazowe mopy, naboje do zamgławiacza by sterylizować sale - wymienia Iwetta Markiewicz.
 
 
 
Aby wspomóc akcję, wałbrzyska koordynatorka prywatnie zorganizowała też zbiórkę funduszy na portalu zrzutka.pl oraz prowadzi aukcje charytatywne na Facebooku.
 
- Za pozyskane pieniądze kupujemy dary dla szpitali. Mamy kontakt z wieloma hurtowniami, otrzymujemy nawet specjalne rabaty ale czasami brakuje środków na sfinalizowanie wszystkich zakupów - dodaje koordynatorka.
 
Kontakt w sprawie działań na terenie Wałbrzycha i Świebodzic - tel. 667 871 333
 
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Korowk (18 kwietnia 2020 0:12)
Niektórzy ludzie do gara nie mają co wrzucić a wy chcecie kasę na tych 5 pacjentów, analizujcie fakty nie każdy kraj ma taką śmiertelności i nie chodzi o wasze pseudo kwarantanny dowiedzcie się lepiej dlaczego niektóre kraje mają inny wskażnik śmiertelności może te wasze szczepionki na grypę we Włoszech jest największych wskażnik zaszczepionych a nie jest też tajemnicą że szczepionki odpowiadają za podwyższoną odpowiedź autoimmunologiczną i autoagresję organizmu która jest tu przyczyną
Korowk (18 kwietnia 2020 0:05)
Debili z nas robicie? W rodzinie już mam dwie osoby o które się martwię w bo nie ma służby zdrowia a im dolegają schorzenia które teraz macie w du..ie co z badaniami i diagnostyką przesiewowe nawet prywatnie nie można sobie zrobić badań jesteście chorzy psychicznie na koronawirusie nie zawsze życie się kończy jest też dużo gorszych chorób, które macie teraz w diup.. ie co jest z wami uważajcie bo wyjdziemy na ulicę nie jestem sam są nas tysiące. Nie będziecie z nas robić debili
Anita (16 kwietnia 2020 22:03)
No pięknie, to moja koleżanka, jestem z niej dumna.
Anita (16 kwietnia 2020 22:03)
No pięknie, to moja koleżanka, jestem z niej dumna.
Anita (16 kwietnia 2020 22:02)
No pięknie, to moja koleżanka, jestem z niej dumna.

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   wsparcie dla szpitala  |   zbiórka  |   aukcje  |   pomoc  |   koordynacja  |   szpitale  |   dary  |  

Roman Szełemej w ''Dzień dobry Wałbrzych'' (podcast)

''Dzień dobry Wałbrzych'' - podcasty na portalu walbrzych24.com

Prawie 220 tys. zł - Wałbrzych pobił swój rekord WOŚP

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij