Jacek C. ma kolejny zarzut

Jacek C. ma kolejny zarzut. Chodzi o wydanie trzech zarządzeń przez przebywającego w areszcie burmistrza. Są to zarządzenia dotyczące odwołania zastępcy burmistrza, powołanie nowego zastępcy i powierzenia mu upoważnień do składania oświadczeń woli w imieniu Gminy Boguszów-Gorce. 

 

W zeszłym tygodniu do Prokuratury Okręgowej w Świdnicy wpłynęło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa złożone przez byłego wiceburmistrza Boguszowa-Gorc. W wyniku podjętych czynności zebrano materiał dowodowy, który pozwolił na wydanie postanowienia o przedstawieniu zarzutów panu Jackowi C. Jest to zarzut przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. - mówi prokurator Tomasz Orepuk. 

 

Jacek C. nie przynaje się do winy i złożył wyjaśnienia. Będą one teraz weryfikowane . Prokurator Okręgowy wystąpił o zastosowanie aresztu w związku z nową sprawą. Sąd nie podzielił tego wniosku. Prokurator zamierza złożyć zażalenie, co do tej decyzji. Prokurator złożył wniosek do Wojewody Dolnośląskiego o stwierdzenie nieważności trzech zarządzeń, wydanych przez Jacka C. 

 

o sprawie przeczytasz więcej tutaj

 

red

foto: WTV

redakcja@walbrzych24.com

Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno