Pomoc dla Albertówki

Powiatowy radny Łukasz Kazek apeluje o wsparcie dla ośrodka Albertówka w Jugowicach. Potrzeby są konkretne - nie pieniądze a podstawowe środki czystości.

Jest takie miejsce w Górach Sowich, gdzie ludzie, którym w życiu nie się nie powiodło odzyskują siłę i wiarę w nowe lepsze jutro. Albertowka w Jugowicach została założona przez Księdza Franciszka Głoda, dla osób bezdomnych, ludzi wykluczonych, ludzi, którym pomaga się wyjść z bezdomności i traumy z nią związanej.
 
W związku z sytuacją pandemi i pełnej izolacji placówka potrzebuje wsparcia, pilnie potrzebna jest pomoc rzeczowa w postaci środków czystości, higieny osobistej (papier toaletowy, proszek do prania, mydło, szampony, płyny do mycia podłóg czy sanitariatów, golarki).
 
Łukasz Kazek wraz z Pawłrm Mazurem postanowili zorganizować akcje wsparcia.
Każdy może wziąć udział. To niewielki gest dobrej woli.
 
Info dla ludzi z kraju :
Paczki z potrzebnym asortymentem można wysyłać pod adres Pawła Mazura, który zbierze wszystkie nadesłane dary i zwięzie na miejsce.
Paweł Mazur
Ulica Drzymały 13
58-321 Zagórze Śląskie.
 
Info dla tych co na miejscu.
Wszyscy, którzy chcieli by się włączyć i są z terenu powiatu wałbrzyskiego, proszę o kontakt pod numerem telefonu 609 215 215, można ustalić odbior darów i Paweł je od was w celu bezpieczeństwa odbierze, wystarczy wystawić paczkę przed dom czy drzwi mieszkania.
 
Ludzie przebywający w Albertowce są w grupie ryzyka, to często schorowane i mocno doświadczeni przez życie osoby. Ksiądz Głód również najeży do grupy ryzyka, w tym roku kończy 81 lat.
 
Pierwsza paczka (na zdjęciu) od Łukasza Kazka jest już w drodze z Warszawy.
 
 
plr
foto: użyczone / Łukasz Kazek
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno