Remont ul. Garbarskiej zakończony

Po roku od rozpoczęcia prac zakończono remont ul. Garbarskiej. Problemy natury archeologicznej sprawiły, że ten krótki odcinek rewitalizowany był tak długo.

Wyświetl galerię 1/8
Prace na ul. Garbarskiej rozpoczęły się w kwietniu ubiegłego roku. Początkowo planowano je zakończyć przed zimą ale po rozkopaniu drogi pojawiły się nieprzewidziane trudności.
 
- Ze względu na archeologiczne wyzwania, niezwykłe zagęszczenie infrastruktury podziemnej na tej ulicy, sięgającej pochodzeniem nawet stu lat wstecz, sieci gazowej, kanalizacyjnej, sanitarnej czy teletechnicznej a wszystko pod nadzorem pani konserwator - tłumaczy Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
 
Remont był ważny z estetycznego punktu widzenia. Poprawił wizerunek tej części Śródmieścia w bezpośrednim sąsiedztwie Kolegiaty Najświętszej Maryi Panny Bolesnej i św. Aniołów Stróżów.
 
- Kolejny odcinek naszego zabytkowego Starego Miasta jest rewitalizowany i cieszymy się, że jest to właśnie ul. Garbarska, która prowadzi bezpośrednio do naszej kolegiaty, centralnej świątyni miasta, gdzie odbywają się wszystkie ważne uroczystości patriotyczne, religijne i kulturalne. Dlatego to miejsce nabierze nowego piękna i będzie też bezpieczne dla wszystkich wiernych, którzy idą tymi chodnikami. Cieszę się, że doczekaliśmy chwili, w której mogę poświęcić tę drogę i całą infrastrukturę - mówi ks. Wiesław Rusin, proboszcz parafii św. Aniołów Stróżów w Wałbrzychu.
 
 
Inwestycja została zrealizowana za ok 2 mln 60 tys. zł z udziałem środków pozyskanych z Europejskiego Banku Inwestycyjnego na poziomie 50%.
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno