Będą nowe mieszkania w Śródmieściu

Zapowiadana od kilku miesięcy inwestycja budowy nowych mieszkań w Śródmieściu (realizowana przez prywatnego inwestora) zyskała aprobatę Rady Miejskiej Wałbrzycha.

Wiele osób z sentymentem wspominać będzie Zielony Rynek ale przyszłość tego miejsca praktycznie jest już przesądzona. Dawne targowisko już jakiś czas temu zniknęło a teraz prywatny inwestor planuje w tym miejscu budowę mieszkań i punktów handlowo-usługowych.
 
Rada Miejska musiała wyrazić na to zgodę, ponieważ według miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego teren ten przeznaczony jest pod targowisko. Na mocy specustawy mieszkaniowej Rada może jednak na drodze wyjątku wyrazić zgodę na inwestycję, która spełnia szereg wymogów m.in. jest zgodna ze studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego.
 
 
Radni jednogłośnie opowiedzieli się za tą inwestycją. Władze Wałbrzycha z przychylnością patrzą na ten pomysł, ponieważ polityka mieszkaniowa miasta zakłada, że powinno powstawać jak najwięcej nowych nieruchomości. Stąd też liczne inwestycje w budownictwo komunalne w ostatnich latach. Powstała też specjalna spółka miejska InVałbrzych, której zadaniem jest pozyskanie inwestorów prywatnych, między innymi chętnych do lokowania inwestycji budownictwa mieszkaniowego.
 
Planowane budynki mają być pięciokondygnacyjne. Na parterze znajdować się będą punkty handlowo-usługowe, na pozostałych piętrach mieszkania od 34 do 125 m. kw. Zgodnie z założeniami budynki mają być wyposażone w windy, posiadać ogrzewanie oparte o odnawialne źródła energii lub gazowe. Kształtem mają nawiązywać do zabytkowej architektury Śródmieścia. Będą też wyposażone w podziemny parking.
 
Zobaczcie jak ma wyglądać nowa zabudowa mieszkaniowa przy ul. 1 Maja:
 
 
plr
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno