Bezinteresowna pomoc

Bezinteresownie pomagają innym, a teraz zostali nagrodzeni. Uczniowie wałbrzyskich szkół, którzy na co dzień prowadzą działania charytatywne otrzymali podziękowania w Starej Kopalni. Podczas uroczystości ogłoszono wyniki konkursów „Ośmiu Wspaniałych” i Ósemeczka”

 - Uczniowie zgłaszają się do klubów, mają wyznaczonego opiekuna, a następnie działają na rzecz najbardziej potrzebujących. W czasie prezentacji które odbywały się w czasie konkursu, uczniowie prezentowali to co robią w swojej okolicy, to co robią w szkole, w jakie akcje charytatywne się włączają, jakie działania podejmują dla swoich sąsiadów, dla zwierząt, dla wszystkich którzy tego potrzebują. - mówi organizator, Anna Elżbieciak-Stec.

Uczniowie samodzielnie podejmują działania na rzecz najbardziej potrzebujących.

- Najbardziej spektakularna akcją jest działanie na rzecz wałbrzyskiego hospicjum. Zaangażowanie naszych uczniów jest olbrzymie. Są zbiórki charytatywne, są różnego rodzaju podejmowane akcje. Naszych uczniów i wolontariuszy widać. - mówi organizator, Anna Elżbieciak-Stec.

Uroczystość wręczenia nagród uświetnił występ dzieci z wałbrzyskich szkół.

- Pomysł na pomaganie wziął się z mojego pójścia do Związku Harcerstwa Polskiego. Tam zaczęłam uczęszczać na zbiórki, gdzie celem moim późniejszym było zostać wychowawcą tych dzieci, by mogły się bawić tak jak ja się bawiłam na samym początku. Rozwinęło się to później na dalsze pomaganie, typu zbiórki pieniędzy dla osób potrzebujących. Satysfakcja z tego że można pomagać i uśmiechy innych ludzi powoduje że dalej chcę pomagać. - mówi wolontariuszka Patrycja Czerwińska.


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 

pm

foto: WTV

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno