WALS: jest pomysł na dokończenie rozgrywek
Obecna sytuacja epidemiologiczna nie pozostała bez wpływu nie tylko na rozgrywki międzynarodowe, ogólnopolskie, ale również i te lokalne, które z racji zamkniętych obiektów sportowych także zostały zawieszone. Mowa chociażby o Wałbrzyskiej Amatorskiej Lidze Siatkówki "Aqua-Zdrój", które finał następował najpóźniej pod koniec maja. 
 

Od trzynastu lat finisz Wałbrzyskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki „Aqua-Zdrój” następował najpóźniej pod koniec maja. Obecnie wiadomo, iż z doskonale znanych nam powodów tego planu nie uda się zrealizować. Jarosław Dusza, organizator ligi, ma jednak pomysł, jak dokończyć obecny sezon. Pod koniec maja rozpoczęłaby się runda play-off, do której zespoły przystąpiłyby z zaliczeniem tabeli po 10 kolejce. W play-offach rywalizacja toczyłaby się do zaledwie jednego zwycięstwa w parach 1-6, 2-5, 3-4, a wygrany awansowałby do półfinału WALS-a. Przekładając powyższe dane na liczby wychodzi, że do zakończenia rozgrywek potrzeba zaledwie czterech weekendów.

 

- Jeżeli byłyby otwarte Hala Wałbrzyskich Mistrzów oraz PSP Nr 21 na Podzamczu, to chciałbym dokończyć sezon, abyśmy poznali mistrza XIV edycji w sportowej rywalizacji, a nie przy zielonym stoliku - , powiedział Jarosław Dusza.

 

Tabela WALS-a po X kolejce

1. Chełmiec Euromar  10  26  26:4

2. Modeko  10  20  20:10

3. Dom Finansowy  10  19  19:11

4. Wodociągi  10  13  13:17

5. Aqua Junior  10  7  7:23

6. Bielawianka  10  5  5:25

 

(ben)
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno