Horror w Głuszycy: Głodzone psy, żyły wśród zwłok innych psów. Interwencja DIOZ(UWAGA!DRASTYCZNE FOTO)

Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych o swojej sobotniej interwencji w Głuszycy. Wygłodzone psy, żyły na zwłokach innych psów. 

Wszystko odbyło się na terenie byłej ciepłowni w Głuszycy - dawnej siedzibie Fundacji Mania Pomagania która obecnie nosi nazwę „Mam pomysł” i ma swoją siedzibę w Bielawie. Ratownicy na miejscu zastali zwłoki zwierząt, które umarły z zagłodzenia a także kilka skrajnie wychudzonych psów. 
 
Na miejsce została wezwana policja oraz lekarz weterynarii, który zabrał dwa z odnalezionych czworonogów. Ciasne pomieszczenia, w których przebywały psy, były pełne odchodów – znaleziono także pomieszczenie z przedmiotami przekazanymi przez darczyńców. 
 
- Od dawna dobiegały do nas sygnały, że Fundacja Mam Pomysł nie skupia się na rzeczywistej pomocy zwierzętom, bezzasadnie je uśmierca i nie dba o nie, jednak nie mieliśmy na to dowodów. Teraz wiemy, że jest to organizacja OPRAWCÓW, nastawionych prawdopodobnie na dorabianie się na zwierzętach - informuje DIOZ
 
- Nasza Fundacja odcina się od jakichkolwiek działań Pani Malwiny Witek z Manii Pomagania w Głuszycy. Nie mamy związku z sytuacją zastaną na miejscu, nie wiedzieliśmy o tym, zostaliśmy oszukani. Aktualnie jesteśmy na miejscu i wyjaśniamy sprawę z organizacją DIOZ.
 
Dołożymy wszelkich starań, aby Pani Malwina Witek poniosła konsekwencje swoich działań, nasz prawnik również został poinformowany -  czytamy w oficjalnym oświadczeniu Fundacji „Mam Pomysł”/ źródło: Świdnica24.pl
 

szl

foto: DIOZ

źródło: DIOZ, Świdnica24.pl

redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno