Ortopedia w 'Latawcu' zamknięta

Personel oddziału ortopedycznego w świdnickim szpitalu musiał udać się na kwarantannę, po tym jak zakażenie koronawirusem potwierdzono u jednego z pacjentów.

Jak informuje portal Świdnica24.pl, podopieczny Domu Seniora trafił na oddział ortopedii świdnickiego szpitala ze złamaniem nogi. Senior nie wykazywał objawów charakterystycznych dla zarażenia koronawirusem. Miał niewysoką temperaturę, nieprzekraczającą 37 stopni Celsjusza. W szpitalu jednak jego stan się pogorszył i po konsultacji ze świdnickim sanepidem została podjęta decyzja o wykonaniu testu. Wynik badania był pozytywny. Pacjent wczoraj przewieziony do jednoimiennego szpitala w Bolesławcu.

 

Instytucja jest już pod nadzorem epidemiologicznym a jej podopieczni będą testowani. Tymczasem oddział ortopedyczny w "Latawcu" zmuszony jest wstrzymać przyjęcia nowych pacjentów a część personelu, która mogła mieć kontakt z zakażonym poddana zosała kwarantannie.

 

Personel Domu Seniora pozostał z podopiecznymi a placówka zapewniła zakwaterowanie w wolnej części obiektu. Zastosowano nowy system pracy, tak by te same osoby opiekowały się seniorami wyłącznie w wydzielonych strefach, bez kontaktu z pozostałymi osobami - informuje Świdnica24.

 

plr

foto: FB SPZOZ w Świdnicy

źródło: świdnica24.pl

redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno