Menu

Oświadczenie Beaty Moskal-Słaniewskiej w sprawie Fundacji Mam Pomysł

Prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska za pomocą mediów społecznościowych odniosła się do sobotnich wydarzeń, w których DIOZ podjęło interwencję w związku z niewłaściwym traktowaniem zwierząt w byłej placówce Fundacji "Mam Pomysł" w Głuszycy. 

Oświadczenie Beaty Moskal-Słaniewskiej w sprawie Fundacji Mam Pomysł

W związku z ostatnimi informacjami, dotyczącymi skandalicznego incydentu, dotyczącego łamania praw zwierząt w Głuszycy przez osobę, powiązaną z Fundacją, będącą operatorem świdnickiego schroniska dla zwierząt, podjęliśmy działania, o których mowa w poniższym komunikacie. Apeluję też do grona wolontariuszy - pomaganie jest ważne dla zwierząt, nie przerywajcie więc swoich działań. Ze swojej strony obiecuję, że sprawdzimy pilnie wszystkie aspekty sprawy - pisze prezydent Świdnicy

 

Oświadczenie w sprawie Fundacji "Mam Pomysł"

 

W związku z niepokojącymi informacjami, jakie do nas dotarły w sobotę, 25 kwietnia, a które dotyczyły karygodnego sposobu opieki nad zwierzętami przez osobę powiązaną z Fundacją „Mam Pomysł” – operatora świdnickiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, podjęliśmy natychmiastowe działania kontrolne. Incydent miał miejsce w Głuszycy, chcemy mieć jednak pewność, co do warunków obowiązujących w naszym mieście.

 
Pierwszym krokiem była wizyta zastępcy Prezydenta Miasta, Szymona Chojnowskiego w schronisku i monitorowanie warunków w jakich przebywają zwierzęta dziś, tj. 27 kwietnia. Oczywiście urząd przeprowadzi kompleksową kontrolę działalności schroniska. Chcemy też zaznaczyć, że do tej pory placówka ta była regularnie monitorowana przez wyznaczonego do tego urzędnika. Zgodnie z zawartą umową co roku sprawdzane było także sprawozdanie finansowe i rzeczowe Fundacji i nigdy do tej pory nie ujawniono żadnych nieprawidłowości. Przeciwnie - byliśmy zadowoleni ze sposobu w jaki Fundacja wykonuje swoje obowiązki i sposobu w jaki opiekuje się bezdomnymi zwierzętami na terenie Świdnicy. Nigdy nie odebraliśmy negatywnych sygnałów na temat funkcjonowania schroniska.
 
Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy to obiekt wybudowany w 2016 za kwotę około 1 mln 800 tys. zł. Świdnica chciała stworzyć dla bezdomnych zwierząt miejsce azylu, spełniające najwyższe standardy. Fundacja w wyniku wygranego konkursu prowadzi schronisko od 1 stycznia 2017 roku.
 
- Prosimy o zrozumienie wszystkie osoby, które w formie wolontariatu wspierały świdnickie schronisko. Wasze wsparcie potrzebne jest nadal zwierzętom, dlatego apeluję o dalszą pomoc i zapewniam, że sprawę wyjaśnimy bardzo szczegółowo, a o wszelkich poczynionych ustaleniach będziemy informować Państwa na bieżąco – dodaje prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.
 
 
szl
info: facebook.com/ BeataMoskalSlaniewska
redakcja@walbrzych24.com
 
 

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

schronisko  |   głuszyca  |   świdnica  |   beata moskal  |   słaniewska  |  

Udekoruj dom i balkon na święta

Konkurs fotograficzny: Świątecznie w Świdnicy. Do wygrania tysiąc zł.

4,5 mln zł. na aktywizację zawodową imigrantów z Ukrainy

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij