Menu

Marszałek wstawia się za pracownikami transgranicznymi

Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski zaapelował do Premiera RP Mateusza Morawieckiego o otwarcie ruchu granicznego oraz zniesienie obowiązku kwarantanny dla Dolnoślązaków pracujących w Czechach i Niemczech. Umożliwienie mieszkańcom Dolnego Śląska powrotu do pracy zawodowej w Czechach i Niemczech jest istotnym elementem planu ponownego uruchamiania gospodarki regionu.

Marszałek wstawia się za pracownikami transgranicznymi
- Dzisiejsza sytuacja spowodowana epidemią wirusa SARS-CoV-2 nakłada na samorządy ogromny ciężar związany z koniecznością ponownego uruchomienia i rozpędzenia gospodarki, a także zachowania miejsc pracy dla tysięcy Polaków. Samorząd Województwa Dolnośląskiego podejmuje wiele inicjatyw na rzecz walki z kryzysem, jednak aby pomoc oferowana mieszkańcom regionu była kompletna, oczekujemy wsparcia ze strony Rządu RP – mówi marszałek Cezary Przybylski.
 
Województwo dolnośląskie graniczy z Republiką Czeską oraz Republiką Federalną Niemiec i od wielu lat cieszy się się partnerskimi kontaktami z tymi krajami. Efektem dobrych relacji jest to, że kilkanaście tysięcy Dolnoślązaków pracuje na co dzień w Czechach i Niemczech. W ten sposób przyczyniają się nie tylko do umacniania dobrych relacji między partnerskimi regionami, ale także do polepszania kondycji swoich przedsiębiorstw na rynku.
 
Funkcjonujące dziś obostrzenia dotyczące przekraczania granic i obowiązku kwarantanny spowodowały, że wielu mieszkańców regionu nie ma dziś możliwości codziennej pracy zarobkowej. Jednocześnie część zarówno czeskich, jak i niemieckich zakładów odzyskała możliwość prowadzenia swoich działalności, ale jest to niemożliwe z uwagi na brak pracowników z Polski.
 
 
- Przywrócenie możliwości przekraczania granicy w celach zarobkowych pozwoli na zachowanie tysięcy miejsc pracy i uratuje byt wielu polskich rodzin. Jednocześnie pomoże w procesie odmrażania gospodarek zarówno Polski, Czech jak i Niemiec – dodaje Cezary Przybylski
 
opr.plr
foto: UWD
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Romuald (29 kwietnia 2020 16:36)
Jak chcecie SZWABOM dupe podcierac to rodzinkę zabrać ze sobą a nie podatki płacą szwabowi a choroby i inne zarazy leczyć będą W POLSCE z naszych podatków jak wam się nie podoba to won z POLSKI
Pogromca (28 kwietnia 2020 22:37)
Jaką oni zarazę przywiozą. Ludzie jebnijcie się po tych waszych pisowskich pustych łbach. Większa zarazę to pisowskie bez mózgi przenoszą. Zaraze to ja widzę w biedronce plebs z tłustym włosami i jebie z pod skrzydła. I tyle w temacie
Bły wałbrzysznin (28 kwietnia 2020 20:44)
Cytuję użytkownika: Jarek
Oj coś czuje, że jutro będzie w TVPisie jakiś kompromitujący materiał o Marszałku :D Mściwość tej władzy nie zna granic.
Powiem krótko, jak byś miał z tym człowiekiem do czynienia to byś inaczej myślał niestety ale moja rodzina się przekonała.
Bizon (28 kwietnia 2020 20:32)
Cytuję użytkownika: Figa
Otworzą granicę ,a z koronawirusem wrócą do Polski żeby ich leczyć!
Bo tu jest darmowe leczenie a tam trzeba płacić,przecież mogli pozostać proponowali im pobyt i kwatery no ale trzeba płacić,i dlatego zarazę tu przywlekli a teraz strasznie płaczą że chcą wracać dobre sobie.
Jarek (28 kwietnia 2020 20:27)
Oj coś czuje, że jutro będzie w TVPisie jakiś kompromitujący materiał o Marszałku :D Mściwość tej władzy nie zna granic.
Figa (28 kwietnia 2020 19:44)
Otworzą granicę ,a z koronawirusem wrócą do Polski żeby ich leczyć!
Księgowy (28 kwietnia 2020 18:44)
W końcu, ale dziękuję w imieniu pracowników transgranicznych. Po piątkowych protestach rząd PiSiorów złośliwie przedłużył bezterminowo blokadę granic. Oczywiście pracownicy podziękują przy urnach PiSuarowi.

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   koronawirus  |   granica  |   niemcy  |   czechy  |   pracownicy  |   transgraniczni  |   praca  |  

Sprawdź samochód przed zakupem w Serwisie Toyota Nowakowski

Dodatkowa opłata za ''ponadliczbowe'' odpady

W sobotę derby - na mecz ubieramy się na czarno

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij