16 rocznica wstąpienia do Unii Europejskiej

Europejczykami byliśmy zawsze ale członkami Unii Europejskiej jesteśmy już od 16 lat. Z tej okazji Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej przypomina co nasze miasto zyskało na przystąpieniu do wspólnoty.

- Szesnaście lat temu, 1 maja 2004 r. Polska wstąpiła do Unii Europejskiej. Czy wyobrażacie sobie Państwo Wałbrzych bez funduszy europejskich? Na samą obwodnicę otrzymaliśmy prawie 300 mln zł, do tego Stara Kopalnia, Aqua Zdrój, dworzec Szczawienko, aula PWSZ, kilometry dróg i miliony złotych pozyskanych przez wałbrzyskich przedsiębiorców. Unia to nie tylko fundusze europejskie… to wolny rynek, swoboda przemieszczania się, dbanie o nasze wspólne interesy i skuteczna ochrona naszej wolności oraz praworządności. A z tego najważniejsza jest wolność! Razem możemy więcej… nigdy o tym nie zapominajmy - pisze na swoim Facebooku Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

 

Jakie jest wasze zdanie na temat przystąpienia do Unii Europejskiej? Czy bilans ostatnich 16 lat pozwala twierdzić, że był to dobry krok? Czy w Waszej okolicy są namacalne dowody wykorzystania funduszy unijnych a może wy sami jesteście beneficjentami tych środków? Czy może wasze życie z tego powodu zmieniło się na gorsze i nie jesteście euroentuzjastami? Dajcie znać w komentarzach.

 

plr

foto: FB Roman Szełemej

redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno