Menu

Obchody 3 Maja ograniczone do minimum z powodu koronawirusa

Ze względu na panującą pandemię, obchody z okazji Święta Narodowego 3 Maja zostaną ograniczone do minimum. W wielu miastach odbędą się msze w intencji ojczyzny, a pod niektórymi pomnikami symbolicznie zostaną złożone kwiaty. 

Obchody 3 Maja ograniczone do minimum z powodu koronawirusa

W Polsce nadal obowiązują obostrzenia, które zakazują zgromadzeń powyżej 50 osób. 

 

W Warszawie ani w żadnym z miast wojewódzkich, nie będzie tradycyjnych obchodów Święta Narodowego 3 Maja. Uroczystości takie jak m.in defilady wojskowe czy marsze będą miały charakter symboliczny.

 

Przedstawiciele władz samorządowych lub państwowych złożą indywidualnie lub w niewielkich delegacjach kwiaty pod najważniejszymi pomnikami. 

 

W całym kraju będą organizowane również msze w intencji ojczyzny.

Na krakowskim Wawelu odbędzie się msza, w której ze względu na obostrzenia będzie mogło przebywać jedynie 140 osób. 

 

W wielu miastach budynki różnych instytucji zostaną symbolicznie podświetlone na biało-czerwony kolor. 

 

 

Święto przeniesie się również częściowo do internetu.

 

Łódzki magistrat aprasza do wysyłania e-mailem pocztówek, które są nawiązaniem do dawnego, polskiego zwyczaju wysyłania pocztówek z okazji świąt narodowych. Na swoją stronę internetową zaprasza również Muzeum w Gliwicach, które będzie na żywo transmitować koncert pieśni patriotycznych.

 

szl

źródło: PAP

foto: archwium

redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze

DJ2020 (3 maja 2020 13:16)
I znowu łamanie konstytucji!

Dodaj komentarz

koronawirus  |   3 maja  |   święto narodowe  |   obchody 3maja  |  

Prawie 2,4 tys zakażeń koronawirusem w ciągu tygodnia

Już po remoncie, mieszkańcy odetchnęli z ulgą

Koronawirus: 550 zakażeń na Dolnym Śląsku w ciągu tygodnia

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij