Menu

Długi weekend na dolnośląskich drogach dość spokojny

Jedna osoba nie żyje, 18 osób rannych i dwóch kierowców z 3 promilami - to bilans długiego weekendu na dolnośląskich drogach. Jak informuje policja, ruch był znacznie mniejszy w porównaniu z majowym weekendem w ubiegłym roku. 

 

Długi weekend na dolnośląskich drogach dość spokojny
Natężenie ruchu na dolnośląskich drogach monitorowane było między innymi przez policyjny śmigłowiec.  Na głównych szlakach komunikacyjnych odnotowano większy ruch, choć i tak w porównaniu z czasem przed pandemią był on niewielki.

- W ciągu 4 minionych dni doszło w naszym regionie łącznie do 17 wypadków, w których 18 osób zostało rannych. Najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych jest wciąż brak rozwagi, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i brawura - informuja dolnośląscy policjanci.
 
Niestety, podczas weekendu był jeden wypadek smiertelny. Do zdarzenia doszło 30 kwietnia w powiecie świdnickim, kierowca busa nie ustąpił pierszeństwa gdy skręcał i zderzył się z motocyklem. Motocyklista zginał na miejscu.
 
 

Nie zabrakło pijanych kierowców, niechlubny rekord padł w Swidnicy, gdzie policjanci zatrzymali dwóch kierowców z wynikiem 3 promili w wydychanym powietrzu. Jeden z męzczyzn miał dożywaotni zakaz prowadzenia pojadów. 
 
Weekend majowy, to nie tylko czas wzmożonej pracy policjantów ruchu drogowego. W ciągu  minionych czterech dni funkcjonariusze przeprowadzili 5330 interwencji. Zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 271 osób. W ręce policjantów wpadło też 75 poszukiwanych, w tym 10 nieletnich.

W Wałbrzychu policja zatrzymała 4 pijanych kierowców, rekordzista miał 1,75 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.  W ręce policjantów wpadli także trzej mężczyźni, którzy mieli zatrzymane prawa jazdy.kama
foto: Dolnośląska Policja 
redakcja@walbrzych.com

 

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Ponad 100 tys. cudzoziemców pracuje na Dolnym Śląsku

Bombki i stłuczki - wałbrzyskie akcenty plebiscytu Wyborczej

Miękinia - najmłodsze miasto na Dolnym Śląsku

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij