Menu

244 nowe zachorowania na COVID-19, 5 osób zmarło

5 osób znarło, 244 nowe  przypadki zakażenia koronawirusem w kraju - informuje Ministerstwo Zdrowia.  Aktualnie w wałbrzyskim szpitalu przebywają 32 osoby z COVID-19.

244 nowe zachorowania na COVID-19, 5 osób zmarło

- 5 osób zakażonych koronawirusem zmarło - : 85-K Żyrardów, 64-K Białe Błota, 91-K, 93-K Gdańsk, 51-M Tychy. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące - informuje Ministerstwo Zdrowia - Mamy 244 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: dolnośląskiego (75), śląskiego (61), mazowieckiego (33), małopolskiego (30), zachodniopomorskiego (13), wielkopolskiego (11), opolskiego (7), podkarpackiego (6), świętokrzyskiego (4),warmińsko-mazurskiego (2) i lubuskiego (2)

 
Liczba zakażonych koronawirusem w kraju to 13 937/683 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) 
 
Dolny Śląsk
Nowo zdiagnozowane osoby na Dolnym Śląsku pochodzą z Wrocławia, Wałbrzycha i Legnicy oraz powiatów: dzierżoniowskiego, jeleniogórskiego, legnickiego, oleśnickiego, średzkiego, wałbrzyskiego i wrocławskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie dolnośląskim to 1720 osób.
 
Statystyki szpitali:
- Szpital w Wałbrzychu: 41 pacjentów, 32 osób z wynikiem pozytywnym, 3 sale wolne
- W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego w ostatniej dobie zmarła 63-letnia kobieta zarażona koronawirusem, obciążona dodatkowymi chorobami.
 
 
- Szpital im. J. Gromkowskiego: 130 pacjentów, potwierdzonych 82, (7 pacjentów na OIT), na obserwacji 14 osób, 106 sal wolnych, 30 osób w izolatorium Wieniawa, wolnych sal/łóżek 98/98, izolatorium Ślężak - 0 osób, 107 sal wolnych
- DCCHP izolatorium w Obornikach: 38 pacjentów, 36 osób dodatnich, brak wolnych sal
- Szpital w Legnicy: 18 pacjentów, 5 osób z wynikiem dodatnim, 1 osoba na OIT
- SP ZOZ w Bolesławcu: 35 pacjentów, 3 osoby na OIT
 
szl
foto: archiwum
redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze

Piotr Londyn (4 maja 2020 14:14)
Cytuję użytkownika: Virusa NIE MA
Znacie kogoś kto zna kogoś A tamten kogoś....kto wie że tamten jest chory?od marca tylko media pisza ze chory ten i tamten W realnym świecie nie znalazłem nikogo kto by znał,słyszał ze znajomy jakiś ma virusa. Takie to dziwne ????
Widziałem zdjęcie tego samego młodego chłopca umierającego w 5 krajach na koronawiursa. Widziałem zdjęcia manekinów leżących w łóżkach szpitalnych. Widziałem szereg trumien rzekomo z Bergamo z 2020 a to zdjęcie było z Lampedusy z 2013. Największy szpital polowy w Europie do leczenia chorych na koronawiursa w Londynie stoi pusty. Cała matematyczna symulacja rozwoju koronawirusa pochodzi z Imperial Collage of London, który chojnie dotuje nie kto inny niż Pan Bill Gates.
Virusa NIE MA (4 maja 2020 11:30)
Znacie kogoś kto zna kogoś A tamten kogoś....kto wie że tamten jest chory?od marca tylko media pisza ze chory ten i tamten W realnym świecie nie znalazłem nikogo kto by znał,słyszał ze znajomy jakiś ma virusa. Takie to dziwne ????
Dziki Kłak (4 maja 2020 11:22)
Cytuję użytkownika: Pan
Po wolnych dniach liczba osób zakażonych duża! Zobaczymy jak będzie po otwarciu galerii, żłobków przedszkoli itd.Jak będą tak przestrzegac warunków higienicznych jak market Oszołom to krzywa wzrośnie do max.
To nie jest tak, że te wyniki są z długiego weekendu. To są wyniki osób podejrzanych z poprzedniego lub dwóch tygodni temu. Tyle trwa ten proces mniej więcej. Zanim ktoś zauważy objawy, zanim to zgłosi, zanim zareaguje sanepid, zanim sanepid zdecyduje kiedy pobrać wymazy i KOMU, zanim przyjedzie karetka wymazowa, zanim te testy zrobią.... To trwa.
Pan (4 maja 2020 10:51)
Po wolnych dniach liczba osób zakażonych duża! Zobaczymy jak będzie po otwarciu galerii, żłobków przedszkoli itd.Jak będą tak przestrzegac warunków higienicznych jak market Oszołom to krzywa wzrośnie do max.

Dodaj komentarz

koronawirus  |   koronawirus wałbrzych  |   dolnyslask  |   covid19  |   polska  |   statystyki  |   ministerstwo zdrowia  |  

Chcą obniżki VAT na energię do 5% (VIDEO)

Paulina Hennig-Kloska z Polski 2050 spotkała się z przedsiębiorcami

2,2 tysiaca zakażeń koronawirusem w tydzień

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij