Toyota wznawia produkcję

Po ponad miesięcznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, dziś (4 maja) fabryka Toyoty w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach uruchamia produkcję.

Powodem wstrzymania pracy była pandemia koronawirusa, która spowodowała zmniejszone zapotrzebowanie rynku europejskiego na produkty, oferowane przez koncern. Na decyzję wpłynęły także problemy logistyczne i troska o zdrowie oraz bezpieczeństwo pracowników. 
 
- Od połowy marca, kiedy zatrzymaliśmy produkcję w naszych zakładach, intensywnie pracowaliśmy nad środkami poprawiającymi bezpieczeństwo naszych pracowników związane z pandemią koronawirusa. Dzięki szeroko zakrojonej komunikacji, głównie online, włączyliśmy w te działania dużą grupę naszych współpracowników. Rezultatem tych wysiłków jest zapewnienie pracownikom maksymalnie bezpiecznych warunków pracy – podkreśla prezes TMMP Dariusz Mikołajczak- Dodatkowo fabryki samochodów Toyoty w Europie, które są naszymi odbiorcami, sukcesywnie w kwietniu i maju rozpoczynają produkcję. Stąd decyzja o uruchomieniu kolejnych linii produkcyjnych.
 
W fabryce Toyoty wprowadzono specjale środki prewencyjne. Tam, gdzie było to możliwe zwiększono dystans między pracownikami. Po powrocie, załoga zostanie wyposażona w środki ochrony osobistej takie jak maski czy przyłbice. Utrzymane będą też dotychczasowe zasady bezpieczeństwa polegające między innymi na zwiększeniu częstotliwości czyszczenia punktów wzmożonego kontaktu. 
 
szl
foto: Toyota.com
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno