Majówka w lesie - zostawiliśmy bałagan

Jedni śmiecili, inni sprzątali - po majowym w weekendzie śmieci w lasach przybyło. 

Nie dbamy o las, widać to na zdjęciach przysłanch przez naszych czytelników. Poniżej Wasze refleksje zamieszczone na naszym FB. Jedni smiecą, inni sprzątają- urocze zdjecia dostaliśmy od jednej z naszych czytelniczek - tak las sprzątały dzieci... dorośli, nie wstyd Wam ? 
 

Ja też dziś w lesie sprzątałam " nie swoje ". Dramat co się dzieje. Problem jest ogromny !!! Ludzie to świnie i tyle. Przepraszam, świnie nie brudzą w ten sposób – pisze Karolina i zamieszcza zdjęcie (poniżej) 
Tak było w lesie przy drodze pomiędzy Podzamczem, a Strugą.- informuje Adam (zdjęcie poniżej). 
 
Brakuje śmietników, już dawno zwróciłam na to uwagę ale i tak uważam że jednak lepiej zabrać te śmieci ze sobą niż walnąć na trawnik. Bo tu nadal ucierpi planeta a nie urzędnicy, którzy postawili mało koszy w parku. - pisze Aga.


 


Sporo śmieci pojawiło się koło jeziorka w pobliżu Gedymina - informuje Basia.
- Namawiam do jednej rzeczy, jak przynieśliście ze sobą plastikową butelkę i wypiliście, rozumiem, że chcieliście coś zjeść na świeżym powietrzu, jakąś kanapkę, abierzcie te śmieci ze sobą. Ilość śmieci jaka przybyła w krótkim czasie jest przerażająca. To jest dramat. Nie jesteśmy specjalistyczną firmą do wywożenia smieci, więc apeluje jeszcze raz: las nie jest po to by go zaśmiecać, las jest dla was. Korzystajcie tak, by nie musieć gdy przyjdziecie drugi raz, omijać tych smieci, które zostawiliście - mów nadleśniczy Marcin Calów z Nadleśnictwa Wałbrzych. 


kama
foto: czytelnicy walbrzych24.com
redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno