Kolejne dary trafiają do potrzebujących

Dzięki akcji Wsparcie Dla Szpitala kolejna dostawa darów trafiła do Domu Pomocy Społecznej Sióstr Franciszkanek. Rozmawialiśmy z przedsiębiorcami, którzy decydują się pomagać, mimo że sami przeżywają trudne chwile z powodu pandemii.

Wsparcie Dla Szpitala to ogólnopolska akcja, której celem jest koordynowanie pomocy dla placówek medycznych oraz Domów Pomocy Społecznej. W bazie znajduje się obecnie ponad 630 ośrodków wymagających wsparcia. O skuteczności akcji decyduje zaangażowanie lokalnych koordynatorów i ludzi dobrej woli decydujących się przekazać dary na rzecz potrzebujących. W Wałbrzychu m.in. udało się zapewnić artykuły pierwszej potrzeby dla DPS Sióstr Franciszkanek na Sobięcinie.
 
- Dzieje się coraz więcej. Poznajemy cudownych ludzi, którzy chcą pomagać. Ofiarowują nam rzeczy na licytacje, które zorganizowałam na Facebooku. Jest cudownie, dziękuję wszystkim za pomoc, ale chciałabym podkreślić, że jest jeszcze wiele rzeczy, których potrzebujemy. Między innymi koncentratory tlenu dla pacjentów. Jeden kosztuje około 5 tys. zł, dlatego głównie na to zbieramy obecnie fundusze. Bardzo pilnie potrzebne są teraz rękawiczki nitrylowe - mówi Iwetta Markiewicz, lokalny koordynator "Wsparcia Dla Szpitala".
 
 
Pomoc nie byłaby możliwa, gdyby nie ludzie, którzy decydują się jej udzielić. Są wśród nich przedsiębiorcy, którym trudno prowadzić biznes w czasie pandemii a mimo to nie zamykają się na potrzeby innych.
 
- Wystawiamy przede wszystkim nasze skrzyneczki z warzywami na licytacje. Przekazujemy dary dla DPS-ów w Wałbrzychu. Oferujemy też dowóz warzyw i owoców do domów. Jest nam ciężko, bo nasi pracownicy narażają swoje zdrowie. Jeździmy również do ludzi na kwarantannie, bo trzeba im dostarczyć zakupy. Dbamy w pełni o bezpieczeństwo, pracownicy mają maseczki, rękawiczki i płyny do dezynfekcji - mówi Dorota Grzesik z "Warzywniaczka Premium".
 
 
Osoby chętne do pomocy mogą zgłosić się do lokalnego koordynatora "Wsparcia Dla Szpitala" pod nr telefonu 667 871 333.
 
Zrzutkę na rzecz DPS znajdziecie TUTAJ.
Link do licytacji przedmiotów od darczyńców - kliknij TUTAJ.
Nasza poprzednia wizyta w DPS na Sobięcinie - kliknij TUTAJ.
 
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno