Remonty wałbrzyskich dróg - raport
Prace na ulicy Wałbrzyskiej ruszą od poniedziałku, na Nałkowskiej i Hirszfelda remont idzie zgodnie z planem, małe kłopoty z przygotowaniem prac na 1-Maja – zobacz raport z remontu wałbrzyskich dróg. 
 
 
 
Wyświetl galerię 1/11
- Bardzo duże przyspieszenie na ulicy Długosza, budujemy parking na rogu Hirszfelda i Nałkowskiej, więc za chwilę, jeszcze trochę cierpliwości, mieszkańcy Paskowej Góry będą mieli już więcej miejsc parkingowych – mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej. 
 
 
Jak informuje zastępca dyrektora Zarządu Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu, Bogusław Rogiński, prace na ulicy Nałkowskiej i Hirszfelda idą zgodnie z planem.  
 
- Na II etapie wodociągi wykonują swoje prace, my robimy chodniki, warstwa wiążąca ścieralna nie jest położona na I etapie, położona zostanie razem. Prace wykonuje Eurovia,  wszystko idzie zgodnie z planem – mówi Bogusław Rogiński. 
 
 
Przed nami jeszcze III etap, na Hirszfelda. Planowane zakończenie prac to koniec bieżącego roku.
 
- Jest szansa, żeby to było jeszcze w tym roku, ale czasy są jakie są... na razie wszystko idzie bez zakłóceń – mówi Bogusław Rogiński. 
 
Prace  przy ulicy Wałbrzyskiej na górnym odcinku Podgórza powinny rozpocząć się już w poniedziałek. 
 
Na ulicy 1 Maja trwają jeszcze prace geodezyjne, wystąpił tam problem z mapami. Jak się okazało, mapy znacząco różnią się ze stanem faktycznym. Jak wynika z map, budynki „wchodzą" na drogę. 
 
- Musimy wyprostować tę sytuację pod kątem prawnym  – mówi zastępca dyrektora ZDKiUM, Bogusław Rogiński. 
 
 
Budowa drogi od podstaw oraz ciągu pieszo-rowerowego trwa wzdłuż ulicy Długosza na Piaskowej Górze. 
 

kama
foto: plr
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno