Menu

60-latek wyłudził kredyty na kwotę 6 tys. zł.

60-letni mieszkaniec Wałbrzycha wyłudził dwa kredyty na zakup towarów, posługując się fałszywymi dokumentami. Jak się okazało już wczesniej był karany za podobne przestępstwa.

60-latek wyłudził kredyty na kwotę 6 tys. zł.
60-latek został zatrzymany przy ul. Pocztowej w Wałbrzychu. Policjanci walczący z przestępczością gospodarczą ustalili, że 29 marca 2020 roku podejrzany dwukrotnie w różnych sklepach na terenie miasta przekazał pracownikom zaświadczenie, w którym zawarte były nieprawdziwe informacje co do jego zatrudnienia i wysokości osiąganych zarobków. Tym samym naraził bank na stratę w łącznej kwocie blisko 6 tysięcy złotych.
 
Mężczyzna odpowie teraz przed sądem za oszustwo oraz używanie podrobionych dokumentów. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 12, gdyż wcześniej był skazany prawomocnym wyrokiem za podobne przestępstwo i przebywał już w zakładzie karnym.
 
 
opr.plr
foto: archiwum
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Kaczy Wuj (8 maja 2020 17:59)
Szkoda gościa, nie napadł staruszki, straty mieli by tylko banksterzy!
Kibc2 (8 maja 2020 9:26)
Kredyty... Redakcjo
Ewa (8 maja 2020 9:21)
Brawo Policja

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   policja  |   kredyt  |   przestępca  |   złodziej  |   bank  |   fałszywe dokumenty  |  

Wjechali w pieszych samochodem, jednego zaatakowali maczetą

Prawie 220 tys. zł - Wałbrzych pobił swój rekord WOŚP

Wypadek na Batorego - na chodniku potrąceni piesi

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij