Menu

Na weekend do Zamku Książ

Zamek Książ przyjmuje turystów już od poniedziałku a przed nami pierwszy weekend, podczas którego można w pełni zwiedzać obiekt.

Na weekend do Zamku Książ
Trudno spodziewać się by ruch turystyczny prędko wrócił do stanu sprzed epidemii ale z drugiej strony być może właśnie teraz warto wybrać się do Zamku Książ i zwiedzić go bez tłoku, który normalnie pojawiał się już o tej porze roku.
 
- Zmieniliśmy trasy tak, by turyści nie krzyżowali się a dystans 2 metrów mógł być zachowany i nasi turyści czuli się bezpiecznie. Ten weekend zapowiada się ciepło i słonecznie więc można podziwiać jak natura obudziła się do życia i zazielenił się cały park. To doskonała okazja do spacerów, które są zalecane przez Ministerstwo Zdrowia - zachęca prezes Zamku Książ Anna Żabska.
 
 
Z zachowaniem środków ostrożności i reżimu sanitarnego można zwiedzać praktycznie wszystkie atrakcje oferowane przez zamek.
 
- Dostępne są zarówno podziemia jak i mauzoleum. Zachęcamy do zakupu biletów przez Internet ale kasy również będą czynne. Przypominamy, że poruszając się po naszym terenie należy zakrywać usta i nos maseczkami. W wielu miejscach są rozstawione dystrybutory z płynem do dezynfekcji - mówi Anna Żabska.
 
Czas pauzy został wykorzystany głównie do uatrakcyjnienia tras zwiedzania.
 
- Dwa obrazy poddawane są obecnie konserwacji i niedługo będą zdobiły zamkowe sale. Poza tym czyścilismy i dezynfekowaliśmy cały obiekt - zapewnia Anna Żabska.
 
 
 
Pandemia odcisnęła mocno piętno na budżecie zamku, który utrzymuje się praktycznie ze sprzedaży biletów. Nie odbyło się Święto Kwiatów, prawdodpobonie w tym roku nie będzie Festiwalu Tajemnic i innych imprez, które gromadziły rzesze turystów. Mimo wszystko zarząd nie rezygnuje z zaplanowanych inwestycji ale część z nich może się wydłużyć w czasie.
 
- Będziemy realizować projekt konserwacji Sali Krzywej, gdzie w zeszłym roku odkryto polichromie. Mamy na to dofinansowanie z Ministerstwa Kultury. Niestety musieliśmy zawiesić organizację zaplanowanych na ten rok wystaw bo takie są zalecenia z Ministerstwa Zdrowia - dodaje Anna Żabska.
 
Na turystów czeka również Palmiarnia i jej lokatorzy.
 
- Zachęcamy do odwiedzin bo pojawiła się tam wystawa prezentująca historię Palmiarni. Ponadto można już podziwiać lemury na letniej wolierze. Stworzyliśmy im nową przestrzeń, pięciokrotnie większą niż obiekt zimowy. Można zobaczyć jak zachowują się w naturalnych warunkach. Kwitną kwiaty, wokół roznoszą się piękne zapachy więc spacer zapowiada się bardz przyjemnie - zaprasza Anna Żabska.
 
 
Zamek Ksiaż bierze także udział w akcji sprzedaży specjalnych wowczerów. Do końca czerwca można nabyć pakiety pobytowe wzbogacone o dodatkowe atrakcje. Więcej na stronie internetowej wowczery.pl
 
 
plr
foto: użyczone / Zamek Książ w Wałbrzychu
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Alex (8 maja 2020 18:53)
"Zamek Ksiaż bierze także udział w akcji sprzedaży specjalnych wowczerów."Co to są wowczery?

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   Zamek Książ  |   weekend  |   zwiedzanie  |   turyści  |   restauracja książęca  |   bistro  |  

Neonówka - nowy program Tradycje Polskie, 24 listopada w Wałbrzychu

Zwłoki mężczyzny odnalezione na byłym basenie na Rusinowej

Posprzątali Niedźwiadki (FOTO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij