Menu

Boguszów Gorce: 32 Sudecka Setka odwołana

Ultramaraton nocny, który miał odbyć się 19 i 20 czerwca w Boguszowie-Gorcach został odwołany ze względu na koronawirusa. 32 edycja znanej imprezy biegowej wstępnie planowana jest na 2021 rok. 

Boguszów Gorce: 32 Sudecka Setka odwołana
Sudecka Setka to od lat szczególne wydarzenie. Najstarszy w Polsce nocny ultramaraton górski rozgrywany jest na dystansie 100km . Od 1995 roku zawodnicy biorący w nim udział, rozpoczynają bieg w Boguszowie-Gorcach startując z najwyżej położonego rynku w Polsce. Trasa zawodów przebiega w Górach Wałbrzyskich i Górach Kamiennych . Równolegle z Sudecką Setką startuje Nocny Maraton Górski na 42km. 
 
- Drodzy Biegacze i Biegaczki. Nasze najdroższe Ultrasy i Maratończyki! Jest nam ogromnie przykro i robimy to z wielkim żalem, ale niestety nie widzimy możliwości przeprowadzenia Sudeckiej 100 w obecnej sytuacji. W dniu dzisiejszym zapadła oficjalna decyzja: https://sudecka100.pl/wp-content/uploads/2020/05/zarz_4-2020_odwolanie_32SS.pdf
 
Mamy wielką nadzieję, że epidemię uda się opanować i w 2021 roku wszyscy spotkamy się na boguszowskim Rynku. Trzymajcie się Wszyscy w zdrowiu i nie Dawajcie temu koronadziadowi! - czytamy w komunikacie organizatorów
 
 
Po raz pierwszy Setka startowała ze Szczawna-Zdroju z inicjatywy wałbrzyskiego oddziału PTTK i była początkowo rajdem turystycznym. W pierwszym biegu wzięło udział 24 uczestników. Organizatorami byli m.in Jan Fajfer, Janusz Prociński, Stanisław Junak oraz Henryk Chojnacki. Pierwsze dwie edycje Sudeckiej Setki rozgrywano w ciągu dwóch dni( po 50km) z przerwą na nocleg w schronisku "Andrzejówka"
 
szl
info: sudeckasetka.pl
redakcja@walbrzych24.com
 

Komentarze

Mieszkanka Joleczka (13 maja 2020 7:04)
Cytuję użytkownika: Mieszkanka Jola
Mam dość tych komentarzy po pieprzonych i tylko nie nie i nie Tak się zachowują bydlaki do koryta Ile można kwestionować świnio jedna Co tak zazdrościsz komuś że spokój jest Przyjdą wybory startuj pokaż co potrafisz A teraz zamknij tego ryja
Popracuj nad składnią zdania :). Pozdrawiam
Mieszkanka Jola (12 maja 2020 6:07)
Mam dość tych komentarzy po pieprzonych i tylko nie nie i nie Tak się zachowują bydlaki do koryta Ile można kwestionować świnio jedna Co tak zazdrościsz komuś że spokój jest Przyjdą wybory startuj pokaż co potrafisz A teraz zamknij tego ryja
Jacek C. (10 maja 2020 23:03)
Czekajta. Wydam dekret i bedzieta biegać po lesie :)
Mieszkaniec (10 maja 2020 20:11)
Nie można było przełożyć na inny termin? Najlepiej pójść na łatwiznę i odwołać. Jest wymówka to trzeba z tego skorzystać. Półmaraton z flagą na trójgarbie organizowany przez Czarny Bór został przesunięty na wrzesień. Można?... Można. U nas najlepiej odwołać. Bieg z taką historią. Nie chcę się nikomu w tym boguszowie pracować. A na koniec roku premie po 15 tys. Wstyd

Dodaj komentarz

sudecka setka  |   boguszów gorce  |   maraton  |   ultramaraton  |   góry stołowe  |   nocny maraton  |  

Boguszów rozbudowuje monitoring miejski

Poświąteczna zbiórka choinek w Boguszowie

Uderzyła go butelką w twarz. Złamała mu nos

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij