Nielegalne wysypisko przy ul. Ludowej

Nielegalne wysypiska śmieci to nadal spory problem w naszym mieście. Nasi czytelnicy informują o kolejnych miejscach, gdzie odnajdywane są stosy odpadów. Tym razem w ruinach przy ul. Ludowej. Straż Miejska otrzymała sprzęt, dzięki któremu łatwiej będzie namierzać sprawców zaśmieceń.

Jeden z naszych czytelników zaniepokoił się widokiem, jaki zastał w rejonie ul. Ludowej:
 
- Będąc wczoraj w tamtych okolicach moją uwagę przykuło bardzo dużych rozmiarów wysypisko śmieci jakie urządzili sobie mieszkańcy naszego miasta, a dodatkowo korzystając z możliwości wjazdu na prowizoryczny stary kanał zmieniają tam olej w silniku wypuszczając ten zużyty prosto w glebę - pisze nasz informator.
 
 
Zwróciliśmy się do wałbrzyskiej Straży Miejskiej z pytaniem, czy ten temat jest im znany i czy poczyniono jakieś kroki w celu uporządkowania tego terenu?
 
- Jeżeli chodzi o teren przy ul. Ludowej 60-60A to sprawa jest nam znana. Zajmujemy się tym tematem od dłuższego czasu. Są to tereny, które w większości należą do osób spoza Wałbrzycha. Ustaliliśmy właścicieli działek. W początkowym okresie był problem z dostarczeniem korespondencji, niemniej osoby te otrzymały od nas pisma obligujące do uporządkowania terenu. W jednym przypadku jedna z firm odgrodziła i posprzątała swój teren, natomiast pozostałe osoby do teraz nie przystąpiły do porządkowania, dlatego skierujemy wnioski o ukaranie do Sądu Rejonowego w Wałbrzychu - informuje Andrzej Piotrowski, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Wałbrzychu.
 
 
Choć to właściciele terenu odpowiedzialni są za utrzymanie tam porządku to z dużym prawdopodobieństwem nie oni spowodowali cały bałagan. Aby uniknąć podobnych sytuacji, których w mieście nie brakuje Straż Miejska zaopatrzona została w nowy sprzęt, dzięki któremu łatwiej będzie namierzyć sprawców. Po tygodniu działania są już pierwsze sukcesy.
 
- Jesteśmy w posiadaniu dosyć dobrego sprzętu, jest to kamera mobilna. Została zainstalowana i wczoraj mieliśmy pierwsze efekty bo ustaliliśmy w jednym miejscu sprawcę wyrzucania odpadów. Został ukarany mandatem. Będziemy systematycznie, co jakiś czas instalować kamerę w wytypowanych miejscach i wyciągać konsekwencje w przypadku namierzenia sprawców - mówi Andrzej Piotrowski.
 
Oczywiście Straż Miejska nie informuje, gdzie kamera będzie instalowana ale za to podaje lokalizacje, gdzie bezkarnie można zostawić niektóre odpady - są to PSZOK-i przy ul. Beethovena i Stacyjnej.
 
plr
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno