Menu

Czworo wandali w rękach policjantów

Wałbrzyscy policjanci otrzymali zgłoszenie o wybiciu szyby w drzwiach autobusu komunikacji miejskiej. Dzień później funkcjonariusze z Boguszowa-Gorc podjęli czynności w związku z uszkodzeniem wiaty przystankowej w Unisławiu Śląskim, a wczoraj policjanci piątego komisariatu wraz z funkcjonariuszami kryminalnym wałbrzyskiej komendy analizowali sprawę rozcięcia opony w samochodzie osobowym. Łącznie - do wymienionych trzech spraw - czworo wandali zostało już zatrzymanych. Dwoje z nich to nieletni mieszkańcy naszego miasta. Wszyscy odpowiedzą za zniszczenie mienia.

Czworo wandali w rękach policjantów
W związku z uszkodzeniem w piątkowe popołudnie szyby w autobusie komunikacji miejskiej policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu bezpośrednio po zgłoszeniu zatrzymali przy ul. Wrocławskiej 51-letniego mieszkańca naszego miasta. W trakcie czynności mężczyzna oświadczył mundurowym, że wyładował swoją złość na pojeździe, gdyż nie mógł wsiąść do autobusu w związku z brakiem w nim wolnych miejsc. Straty w tym przypadku wyniosły 1200 złotych.
 
 
Policjanci Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach otrzymali zgłoszenie uszkodzenia znajdującej się w Unisławiu Śląskim szyby w wiacie przystankowej o wartości 800 złotych. Podejrzewany o ten czyn 32-latek szybko - bo już po kilkudziesięciu minutach - trafił w ręce boguszowskich funkcjonariuszy. W trakcie czynności procesowych przyznał się do przestępstwa i złożył wyjaśnienia. Oświadczył, że był poddenerwowany po kłótni ze swoją partnerką.
 
 
 
Wczoraj natomiast policjanci piątego komisariatu otrzymali zgłoszenie o zniszczeniu opony oraz pomalowaniu niezmywalnym markerem lakieru w jednym z samochodów zaparkowanych w dzielnicy Biały Kamień i zatrzymali wspólnie z funkcjonariuszami kryminalnymi wałbrzyskiej komendy dwoje 16-latków. Wartość strat oszacowana została łącznie na ponad 3,5 tysiąca złotych. Ponadto policjanci udowodnili nieletnim próbę podpalenia podestu altany ogrodowej w nocy z 10 na 11 maja bm. oraz uszkodzenie klamki w furtce wejściowej na ogród przy ul. Reja w Wałbrzychu.
 
O losie dorosłych sprawców przestępstw zadecyduje teraz Sąd Rejonowy w Wałbrzychu. Za zniszczenie mienia 32 oraz 51-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Nieletni sprawcy tego typu czynów karalnych mogą natomiast trafić do Zakładu Poprawczego. O tym jednak zadecyduje sąd rodzinny.
 
opr.plr
foto: KMP w Wałbrzychu
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Edek (13 maja 2020 9:18)
Zagonić do pracy społecznej,dla niektorych gowniarzy to splendor iść do poprawczaka.Zamiatanie ulic,mycie witryn sklepowych,wycinanie chwastów z kostki chodnikowej.Oj,ja bym dał im popalić!
Stasiek (13 maja 2020 8:55)
Jaką sieczkę trzeba mieć we łbie, żeby robić takie rzeczy?
Fliper (12 maja 2020 23:01)
Tak dużo hołoty i ćpunów a tak mało naboi...
Zofia (12 maja 2020 18:48)
Nie do więzienia tylko prace społeczne i naprawcze przez okres jakiby mieli siedzieć w więzieniu. Sprzątanie parków lasów.
PL (12 maja 2020 17:48)
Kary powinny byc takie zeby poszla informacja po kolegach ze nie warto niszczyc a co najwazniejsze kary powinny byc bezwzglednie egzekwowane w kazdy mozliwy sposob bez przedawnienia....
Romuald (12 maja 2020 15:25)
Brawo policja
Romuald (12 maja 2020 15:25)
Brawo policja
Dr (12 maja 2020 15:03)
Niech płacą PEDALY!!!!

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   policja  |   wandale  |   zniszczenie  |   wybita szyba  |   autobus  |  

Strzegom: Figura Maryi powieszona niczym wisielec na rusztowaniu

100 km/h przez miasto i prawo jazdy zatrzymane

Miał 2 promile. Zaatakował ochroniarza i próbował uciec taxi

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij