Kradli alkohol ze sklepów

Policjanci z komisariatu II bezpośrednio po zgłoszeniu zatrzymali czterech mężczyzn, którzy dokonali kradzieży różnego rodzaju napojów alkoholowych z jednego z wałbrzyskich marketów, na kwotę prawie 600 zł. Zatrzymani sprawcy 21-latek i 22-latek to mieszkańcy Wałbrzycha, a dwóch kolejnych 25-latek i 38-latek pochodzą z powiatu świdnickiego. Nie było to jednak jedyne przestępstwo popełnione przez dwóch z zatrzymanych mężczyzn.

Dyżurny Komisariatu Policji II w Wałbrzychu został powiadomiony, że na terenie jednego z wałbrzyskich marketów przy ul Moniuszki, czteroosobowa grupa mężczyzn dokonała kradzieży różnego rodzaju napojów alkoholowych o wartości prawie 600 zł.
 
Na miejsce natychmiast udali się funkcjonariusze z „dwójki”, którzy szybko namierzyli i zatrzymali czterech sprawców marketowej kradzieży. Podejrzani mężczyźni to 21 i 22-latek - oboje zamieszkali w Wałbrzychu, a dwóch kolejnych to 25-latek i 38-latek - mieszkańcy powiatu świdnickiego. W trakcie przeprowadzanych działań operacyjnych policjanci odzyskali również część skradzionego alkoholu. 
 
Podczas dalszych czynności procesowych u 38-latka mundurowi ujawnili marihuanę i amfetaminę. Ponadto po sprawdzeniu zatrzymanych mężczyzn w policyjnych systemach okazało się, że 38-latek jest poszukiwany przez inną jednostkę Policji do obycia kary 4 miesięcy pozbawiania wolności za przestępstwa narkotykowe.
 
 
Dodatkowo policjanci udowodnili 21-letniemu wałbrzyszaninowi dokonanie na początku maja br. kradzieży alkoholu na szkodę jednego z marketów na terenie Świdnicy. Skradziony alkohol oszacowano na kwotę ponad 500 zł.
 
Sprawcy poznali się do zarzucanych czynów. Wszyscy zatrzymani za popełnione przestępstwa mogą trafić za kraty więzienia na 5 lat.
 
opr.plr
foto: KMP w Wałbrzychu
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno