Zmiany w wałbrzyskiej siatkówce

Klub siatkarski Chełmiec Wałbrzych ma zastąpić drużynę Aqua Zdroju w II Lidze Siatkówki Mężczyzn. Trwają formale starania o przejęcia praw do gry po tym jak spółka Aqua Zdrój zrezygnowała z prowadzenia swojej drużyny.

W komunikacie Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu czytamy:
 
Szanowni Państwo miło mi poinformować, że wałbrzyska siatkówka ponownie zwiąże się z marką, która jest symbolem największych osiągnięć wałbrzyskich zawodników. Czasy świetności tej dyscypliny sportu w naszym mieście to Chełmiec Wałbrzych. Klub, który niemal przez trzy dekady należał do krajowej czołówki, sięgając po Puchar Polski i mógł się poszczycić reprezentacyjną karierą takich zawodników jak Bronisław Bebel, Krzysztofa Janczak czy Krzysztof  Ignaczak. Powrót do korzeni jest możliwy po decyzji Zarządu Spółki Wałbrzyskie Centrum Sportowo-Rekreacyjnego AQUA-ZDRÓJ, który w porozumieniu z władzami miasta zrezygnował z prowadzenia drugoligowego klubu siatkarskiego MKS Aqua-Zdrój Wałbrzych. Towarzyszą temu starania o formalne przejęcie praw do gry zespołu w II Lidze Siatkówki Mężczyzn przez stowarzyszenie KPS Chełmiec-Wałbrzych. 
 
Powodzenie tych planów oznacza, że w sezonie 2020/2021 zespół prowadzony przez trenera Fabiana Kurzawińskiego mógłby wystartować w II lidze pod historyczną nazwą CHEŁMIEC WAŁBRZYCH. W przekonaniu inicjatorów tego zamierzenia klub KPS Chełmiec Wałbrzych przy wsparciu finansowym miasta zapisze nową kartę w historii wałbrzyskiej siatkówki. 
 
 
opr.plr
foto: ben (archiwum)
redakcja@walbrzych24.com
 
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno