320 naruszeń kwarantanny w ciągu doby
- Ostatniej doby sprawdziliśmy ponad 87 tys. osób poddanych kwarantannie, a w około 320 przypadkach stwierdziliśmy uchybienia kwalifikujące się do wyciągnięcia konsekwencji prawnych - informuje rzecznik Komendy Głównej Policji,  inspektor Mariusz Ciarka. 
Od początku działań policjanci ponad 5,8 miliona razy sprawdzali osoby skierowane na kwarantannę.  Ostatniej doby funkcjonariusze przeprowadzili 87 453 kontroli, a w około 320 przypadkach stwierdzili uchybienia.  Jak informuje Mariusz Ciarka , w około 20 przypadkach zwrócono się do policji z prośbą o pomoc w zrobieniu zakupów czy wyniesieniu śmieci.
 
107 policjantów zarażonych koronawirusem wyzdrowiało, a 172 policjantów zostało zarażonych.

- Od początku działań ponad 2700 było na kwarantannie, a obecnie jest na niej 202 funkcjonariuszy  - poinformował rzecznik. 
 
Do działań prewencyjnych zaangażowanych jest każdego dnia około 21-23 tys. funkcjonariuszy, głównie policjantów wspieranych przez strażników miejskich i żołnierzy. Osobom, które nie przestrzegają obostrzeń i przepisów inspektor sanitarny może wymierzyć karę w wysokości od 5 do 30 tys. złotych.
 
A jak wyglądają statystyki dotyczące kontroli w komunikacji zbiorowej ? 

- Skontrolowaliśmy ponad 214 tys. pojazdów komunikacji zbiorowej, tylko ostatniej doby to ponad 3200 - tutaj nadal należy pochwalić kierowców autobusów komunikacji miejskiej i motorniczych za skuteczne egzekwowanie przepisów, gdyż tylko sporadycznie stwierdzamy uchybienia - mówi Mariusz Ciarka.  - Na ulicach jest generalnie spokojnie, Polacy w zdecydowanej większości stosują się do obowiązujących ograniczeń, odpowiedzialnie i na ogół zdyscyplinowanie podchodzimy do zasad zdrowego życia w obecnej chwili. Dzięki temu krzywa przyrostu zachorowań nie jest tak duża. Widać na ulicach, że zdecydowana większość z nas zakrywa usta i nos".

adm
foto: ilustracyjne (walbrzych24.com)
redakcja@walbrzych24.com

 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno