68 tysięcy złotych dla Zamku Książ

Wirtualna wystawa „Zamek Książ w technikolorze” pokaże świat którego już nie ma -historyczne dziedzictwo Dolnego Śląska, które w wyniku  II wojny światowej  i okupacji radzieckiej zostało bezpowrotnie utracone. Narodowego Centrum Kultury na realizację wystawy przeznaczyło dotację w kwocie  68 000 zł. 

Na potrzeby wirtualnej wystawy wybranych oraz profesjonalnie pokolorowanych zostanie 30 ponad stuletnich, wcześniej niepublikowanych fotografii wnętrz zamkowych z archiwum Zamku Książ w Wałbrzychu oraz Fundacji Księżnej Daisy von Pless.
 
Będą one dostępne dla wszystkich na stronie internetowej Zamku Książ w Wałbrzychu, w postaci bezpłatnej wirtualnej ekspozycji ukazującej i opisującej splendor dawnej rezydencji w Książu, historię wnętrz rezydencjonalnych, ich wystroju i zastosowanych stylów.
 
W tym celu powstanie subdomena wtechnikolorze.ksiaz.walbrzych.pl. Opisy do wystawy będą w językach polskim i angielskim, a towarzyszące im nagranie umożliwi odbiór treści osobom niewidomym.
 
Autorem większości fotografii jest nadworny kucharz rodziny książęcej, Francuz, Louis Hardouin (w Książu 1909-1932). Zamek Książ w Wałbrzychu pozyskał prawa do publikacji zdjęć w 2016 roku od wnuczki kucharza, zamieszkałej w Kanadzie, Jean Wessel. Pozostałe, nigdy wcześniej niepublikowane fotografie pochodzą z prywatnego archiwum Książąt Pszczyńskich  i zostały udostępnione nieodpłatnie na potrzeby wystawy przez Fundację Księżnej Daisy von Pless. 
 
szl
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno