6 milionów kontroli dotyczących kwarantanny

Blisko 6 milionów osób przebywających na kwarantannie skontrolowali policjanci w całej Polsce.  Tylko ostatniej doby wykonano 82 tysiące kontroli, zanotowano około 360 naruszeń - poinformował rzecznik Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka.

Policjanci w ciągu ostatniej doby skontrolowali również 3,5 tysiąca pojazdów. Łącznie przeprowadzono już ponad 218 tysięcy takich kontroli. 
 
Ciarka w rozmowie z Polską Agencją Prasową  podkreślił, że aby powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa, zaangażowanych zostało od 21 do 23 tysięcy funkcjonariuszy - głównie policjantów, wspieranych przez Straż Miejską oraz Wojska Obrony Terutorialnej. 
 
Według ocen Komendy Głównej Polichi, na polskich ulicach jest spokojnie, a obywatele pamiętają o obowiązku noszenia maseczek i przestrzegania procedur bezpieczeństwa narzuconych przez rząd.
 
Polacy w zdecydowanej większości stosują się do obowiązkowych ograniczeń. Odpowiedzialnie i na ogół zdyscyplinowanie podchodzimy do zasad zdrowego życia w obecnej chwili. Dzięki temu krzywa przyrostu zachorowań jest nie duża  - stwierdził rzecznik KGP Mariusz Ciarka.
 
szl
źródło: PAP
foto: archiwum
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno