Kultura w Sieci - 60 mln zł rozdysponowane

Tuż przed weekendem pojawiły się wyniki konkursu Narodowego Centrum Kultury na dotacje dla instytucji, które będą realizować nowe projekty w ramach programu Kultura w Sieci. Częśc środków trafi również do Wałbrzycha.

Narodowe Centrum Kultury rozstrzygnęło nabór do programu dotacyjnego Kultura w sieci, finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 60 000 000 zł trafi do 1182 beneficjentów w całym kraju na wsparcie lokalnych inicjatyw w obszarze kultury i kontynuację działalności kulturalnej i artystycznej w sieci czasie epidemii koronawirusa. Zadania w ramach programu będą realizowane do 30 października 2020 roku. Wszystkie efekty działań dostępne będą za darmo w Internecie.

 

W ramach programu dotacje w wysokości od 5 tys.  do 150 tys. zł zostaną przeznaczone na projekty upowszechniające dorobek kultury i zwiększające obecność kultury w życiu społecznym, dostępne on-line, jak również inicjatywy umożliwiające odbiorcom kultury korzystanie z jej zasobów w sieci. 

 

INSTYTUCJE Z WAŁBRZYCHA, KTÓRE OTRZYMAŁY DOTACJE:

 

Filharmonia Sudecka w Wałbrzychu - projekt MUZA W SIECI - 89 000,00 zł

 

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu - projekt #zostanwdomuztlia - 68 000,00 zł
 
Zamek Książ w Wałbrzychu Sp. zo.o. - projekt Zamek Książ w technikolorze -
wirtualna wystawa - 68 000,00 zł
 
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu - projekt SZANIAWSKI.FM - dofinansowanie - 63 000,00 zł
 
Stowarzyszenie "Młody Artysta" przy Zespole Szkół Muzycznych im. S. Moniuszki - projekt "The String Trio - Smykiem Po Mapie" - 47 000,00 zł

 

Wałbrzyska Galeria Sztuki Biuro Wystaw Artystycznych - Strona internetowa WGS BWA zawierająca interaktywną galerię - 28 000,00 zł
 
Jak informuje portal money.pl dotacji nie otrzyma m.in. Wrocławski Dom Literatury, przy którym od kilku miesięcy działa fundacja im. Olgi Tokarczuk.

 

opr.plr

foto: archiwum

redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno