Wirtualne zwiedzanie Starej Kopalni

Wprawdzie Stara Kopalnia jest otwarta dla turystów ale z okazji Nocy Muzeów, która nie mogła się odbyć, instytucja postanowiła zaprosić gości na wirtualne zwiedzanie jednej z wystaw, trasy turystycznej a także nadawała na żywo rozmowę z byłymi górnikami.

- Wirtualna Noc Muzeów w Starej Kopalni rozpoczęła się od oprowadzania po wystawie fotografii Marcina Ryczka „Harmony” - oprócz wyjątkowych zdjęć z różnych zakątków świata, zobaczyliśmy też niesamowitą instalację z żurawi origami wykonaną przez wałbrzyskie dzieci, młodzież i seniorów – mówi dyrektor Starej Kopalni, Jan Jędrasik.

 

 

Po obejrzeniu wystawy przewodnicy Starej Kopalni, czyli byli górnicy wałbrzyskich kopalń zabrali wszystkich wirtualnych gości na zwiedzanie obiektu - zobaczyliśmy m.in. kuźnię z zabytkowymi maszynami, lampownię i podziemia, gdzie pojawiły się nowe eksponaty oraz przepiękne widoki z liczącej sobie 24 metry wieży widokowej.

 

 

Na koniec odbyła się transmisja na żywo z dwoma przewodnikami Starej Kopalni, którzy obecnie oprowadzają turystów po swoim dawnym miejscu pracy. Panowie opowiedzieli jak wyglądał dzień pracy górnika oraz odpowiadali na pytania zgromadzonych przed ekranami uczestników.

 

 

- Oczywiście zapraszamy rónież turystów i mieszkańców Wałbrzycha na normalne zwiedzanie - podsumowuje Jan Jędrasik.

 

opr.plr

foto: użyczone

redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno