Świdnica otwiera obiekty sportowe
Świdnica otwiera Hale Sportowe i Dom Wycieczkowy. Więcej osób może też  ćwiczyć na otwartych boiskach. 
 
 
W związku z kolejnym etapem odmrażania sportu(...) otwarte zostają hale sportowe Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Więcej osób może ćwiczyć na otwartych boiskach. Z zachowaniem odpowiednich procedur ponownie uruchomiony został Dom Wycieczkowy. W okresie wyłączenia obiektów w związku ze stanem epidemii w większości z nich przeprowadzono drobne prace remontowe i renowacyjne.  - informuje świdnicki Urząd Miasta. 
 
Zajęcia sportowe można prowadzić w Sali Gimnastycznej „Folwarczna”, hali „Pionierów” i hali sportowo-widowiskowej „Zawiszów” . Według wytycznych sanitarnych, w zależności od wielkości obiektu jednorazowo mogą korzystać grupy liczące od 12 osób+1 trener do 32 osób+3 trenerów. Sportowcom udostępnione zostają toalety, ale szatnie i natryski pozostaną nieczynne. Obowiązuje nakaz dezynfekcji rąk przed wejściem i wyjściem na salę treningową. 
 
Więcej osób  może uczestniczyć w treningach na pełnowymiarowych boiskach i stadionach. Aktualne limity to: 16 osób+3 trenerów na boiskach dzielonych i 22 osoby+4 trenerów na boiskach podzielonych. Tu także obowiązuje przepis o nieudostępnianiu szatni oraz obowiązkowi dezynfekcji rąk.
 
Ponownie można korzystać z Domu Wycieczkowego. Obiekt może przyjąć jednocześnie 34 osoby, maksymalnie po 2 w pokojach. Obowiązuja dodatkowe procedury sanitarne. Camping funkcjonuje już od 12 maja.

Aktualnie wciąż nieczynna pozostaje pływalnia przy ulicy Równej. Rząd nie podał jeszcze terminu ich otwarcia oraz wytycznych, na jakich zasadach będą mogły wznowić działalność.  
 
– Miło nam poinformować, że okres zamknięcia obiektów z powodu COVID-19 został wykorzystany na przeprowadzenie niezbędnych prac remontowych i renowacyjnych w obiektach – mówi Jarosław Janiak, kierownik Działu Technicznego Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

 
Wykaz najważniejszych prac:
 
Kompleks boisk przy ulicy Śląskiej – nawożenie i piaskowanie boisk, co znacząco wpłynęło na jakość muraw na płycie głównej stadionu i boiks treningowych.
 
Hala sportowa „Zawiszów” – naprawa instalacji wodnej, wymiana zużytych elementów instalacji węzła ciepłowniczego w tym pomp i zaworów, wymiana pokrycia dachowego nad hallem od strony Szkoły Podstawowej nr 1, malowanie ścian hali głównej, korytarzy, szatni.
 
Dom Wycieczkowy, Camping – malowanie ścian w pokojach i korytarzach, drobne prace naprawcze, przygotowanie do nowego sezonu
 
Pływalnia „Równa” - uszczelnienie niecki basenu, częściowa wymiana glazury, renowacja rur infrastruktury basenowej, drobne prace naprawcze.kama
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno