Dom Seniora jest bezpieczny

43 pensjonariuszy i personel Domu Seniora w Rybnicy Leśnej może czuć się bezpiecznie. W miejscu ich pobytu przeprowadzono profesjonalną dezynfekcję. 

Jak do tej pory radzili sobie pensjonariusze?
 
- Do tej pory, całą sytuację z koronawirusem udało nam się przejść bezproblemowo. Dzięki w porę wdrożonym procedurom nie odnotowaliśmy w naszej placówce żadnego zachorowania na Covid -19.
 
- Wdrożone przez nas procedury, które w dalszym ciągu są przestrzegane i kontynuowane, mają na celu zapobieganie i powstrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa w placówce  - mówi Teresa Siemińska, właściciel Centrum Pielęgnacyjno-Rehabilitacyjnego Jantar Med, do którego należy Dom Seniora w Rybnicy Leśnej.
 
Walka z koronawirusem to przede wszystkim procedury. Jak wyglądają one w Domu Seniora?
 

-  Procedury sanitarno-epidemiologiczne, które zostały wprowadzone w placówce w związku z rozprzestrzenianiem się w kraju epidemii koronawirusa kładą głównie nacisk na bezwzględne przestrzeganie zasad higieny osobistej mieszkańców domu oraz personelu z wykorzystaniem środków dezynfekujących i środków ochrony osobistej.  Od początku epidemii  zamknęliśmy placówkę dla osób odwiedzających. Na bieżąco monitorujemy stan zdrowia personelu oraz podopiecznych, a w przypadku wystąpienia niepokojących objawów infekcyjnych niedopuszczamy personelu do pracy.

 

- Dodatkowo, w dniu dzisiejszym nasze działania przeciwepidemiologiczne zostały rozszerzone o kompleksową dezynfekcję całego obiektu oraz jego otoczenia. Dzięki nawiązanej współpracy z profesjonalną firmą i przy wykorzystaniu ekologicznych preparatów wszystkie pomieszczenia Domu Seniora JANTAR zastały dzisiaj zdezynfekowane metodą zamgławiania. -  mówi Teresa Siemińska, właściciel Centrum Pielęgnacyjno-Rehabilitacyjnego JANTAR-MED,  do którego należy Dom Seniora JANTAR w Rybnicy Leśnej. 
 
Które pomieszczenia są tymi najczęściej wykorzystywanymi?
 
-  W placówce preferujemy prowadzenie aktywnego spędzania  czasu wolnego naszych podopiecznych z naciskiem na ich aktywizację. W związku z tym najczęściej użytkowanymi pomieszczeniami są sale ćwiczeń, jadalnie, gabinety rehabilitacyjne. Pokoje służą naszym podopiecznym jedynie do nocnego odpoczynku. We wszystkich tych pomieszczeniach również odbyła się dokładna dezynfekcja.
Sami pensjonariusze są bardzo zadowoleni, że miejsce gdzie przebywają jest zdezynfekowane.
 
Sami pensjonariusze są bardzo zadowoleni, że miejsce gdzie przebywają jest zdezynfekowane.
 
- Nasi pensjonariusze są świadomi sytuacji w jakiej obecnie znajduje się cały świat i również bardzo to przeżywają, martwiąc się o zdrowie swoje, swoich bliskich, ale także nasze czyli pracowników JANTAR-MED. Dlatego, gdy zostali poinformowani w dniu dzisiejszym  o planie przeprowadzenia kompleksowej dezynfekcji nie zgłaszali  żadnego sprzeciwu, wręcz przeciwnie  przy obopólnej aprobacie sprawnie przygotowaliśmy się do tych działań.  Obecnie jesteśmy  na świeżym powietrzu,  i korzystamy z pięknej pogody, a profesjonalna firma wykonuje dezynfekcję w placówce. - mówi Teresa Siemińska, właściciel Centrum Pielęgnacyjno-Rehabilitacyjnego Jantar Med, do którego należy Dom Seniora w Rybnicy Leśnej.
 
W planach są kolejne dezynfekcje. Jak zapowiada właściciel domu spokojnej starości – będą robione.
 
 
red
foto: WTV
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno