Świdnickie Miasto Dzieci odwołane

Organizatorzy cyklicznego projektu "Miasto Dzieci" zdecydowali o odwołaniu imprezy. Decyzja podyktowana jest troską o bezpieczeństwo dzieci oraz restrykcjami związanymi z pandemią. 

"Miasto dzieci" odbywało się cyklicznie od 6 lat. Impreza dedykowana jest dzieciom w wieku od 6 do 12 lat, które z różnych przyczyn nie mogły wyjechać na wakacje. Każdego roku brało w niej udział 1000 osób w 2 turnusach. Oprócz dobrej zabawy i wielu atrakcji dzieci otrzymywały także posiłki, a wszystkie godziny przepracowane w różnych zawodach opłacane były wewnętrzną walutą, którą mogły wydawać w "Sklepie Marzeń".
 
Projekt wspierali liczni sponsorzy, którzy byli zaangażowani nie tylko finansowo, ale również merytorycznie. Półkolonia została odwołana z troski o zdrowie dzieci oraz wszystkich osób zaangażowanych w projekt m.in. wolontariuszy i opiekunów.
 
- Niestety, wszelkie restrykcje dotyczące pandemii nie pozwalają nam na zorganizowanie tej cieszącej się wielkim powodzeniem półkolonii. A to wszystko w trosce o zdrowie i życie dzieci, wolontariuszy i całego personelu pracującego przy tym wydarzeniu. Jesteśmy pewni, że spotkamy się za rok. - piszą organizatorzy.
 
szl
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno