Menu

Uważajcie na granaty

Uważajcie na granaty podczas prac działkowych i nie chodzi o owoce. W Strzegomiu, na jednej z działek jej właściciel znalazł granat z czasów II wojny światowej. 

 
 
       
Uważajcie na granaty
Wiosna to czas przydomowych porządków, a także prac w ogrodach i na działkach. Podczas prac na jednej z działek w Strzegomiu znalaziono granat. Niewybuch pochodzi z czasów II wojny światowej.   O znalezisku natychmiast została powiadomiona policja. Na miejsce skierowani zostali policjanci z grupy minersko – pirotechnicznej, miejsce zostało zabezpieczone do czasu przyjazdu patrolu saperskiego z Głogowa, który przejął niebezpieczne znalezisko.
 
 
Policja apeluje o rozwagę i ostrożność
W przypadku odnalezienia takich przedmiotów. W żadnym wypadku nie próbujmy ich na własną rękę odkopywać, przenosić, czy też  rozbrajać. Takie zachowanie może grozić śmiercią lub kalectwem. Poza faktem, iż ryzykujemy własnym życiem i zdrowiem, mogą nas wówczas spotkać także sankcje karne.
Apelujemy, aby w przypadku znalezienia niewybuchu lub przedmiotu który go przypomina, bezwzględnie zachować szczególną ostrożność i natychmiast powiadomić policję.

kama
foto: KMP Świdnica
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Emeryt dyplomowany (22 maja 2020 23:16)
Cytuję użytkownika: Józek
Jeśli chodzi o czerwonego barona, to on miał na imię Manfred
Manfred urodził się w okolicy Wrocławia. Wolfram jego kuzyn w Bartoszówku k. Stzregomia. Stąd moje nawiązanie do okolic Strzegomia i znalezionego granatu.
Aryck Nusbacher (22 maja 2020 18:47)
Cytuję użytkownika: Emeryt Dyplomowany
Zemsta zza grobu Hochbergów i Wolframa von Richthofena ( urodzony w 1895 r. w Bartoszówku gmina Strzegom) na polskich osadnikach na Ziemiach Odzyskanych.
A co to za Ziemie Odzyskane? Znam tylko Ziemię Obiecaną, naszą na nowo zasiedlanä Polin.
Józek (22 maja 2020 12:30)
Jeśli chodzi o czerwonego barona, to on miał na imię Manfred
;D (22 maja 2020 10:40)
Ładny, szczerze? Nie wygląda na to aby przeleżał ostatnich 75 lat w ziemi. Oj nie wiem, czy to nie jest ten pawlakowy, jeden z dwóch, ze świątecznego ubrania. Bo tu wiadomo - sami swoi!
Emeryt Dyplomowany (22 maja 2020 9:24)
Zemsta zza grobu Hochbergów i Wolframa von Richthofena ( urodzony w 1895 r. w Bartoszówku gmina Strzegom) na polskich osadnikach na Ziemiach Odzyskanych.

Dodaj komentarz

granat  |   Strzegom  |   granat na działce  |  

Nożownik w areszcie

Tragiczny finał sprzeczki - 35-latek dźgnięty nożem

Ciężarówka wpadła do rzeki

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij