Uważajcie na granaty
Uważajcie na granaty podczas prac działkowych i nie chodzi o owoce. W Strzegomiu, na jednej z działek jej właściciel znalazł granat z czasów II wojny światowej. 

 
 
       
Wiosna to czas przydomowych porządków, a także prac w ogrodach i na działkach. Podczas prac na jednej z działek w Strzegomiu znalaziono granat. Niewybuch pochodzi z czasów II wojny światowej.   O znalezisku natychmiast została powiadomiona policja. Na miejsce skierowani zostali policjanci z grupy minersko – pirotechnicznej, miejsce zostało zabezpieczone do czasu przyjazdu patrolu saperskiego z Głogowa, który przejął niebezpieczne znalezisko.
 
Policja apeluje o rozwagę i ostrożność
W przypadku odnalezienia takich przedmiotów. W żadnym wypadku nie próbujmy ich na własną rękę odkopywać, przenosić, czy też  rozbrajać. Takie zachowanie może grozić śmiercią lub kalectwem. Poza faktem, iż ryzykujemy własnym życiem i zdrowiem, mogą nas wówczas spotkać także sankcje karne.
Apelujemy, aby w przypadku znalezienia niewybuchu lub przedmiotu który go przypomina, bezwzględnie zachować szczególną ostrożność i natychmiast powiadomić policję.

kama
foto: KMP Świdnica
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno