Koncentratory tlenu dla DPS Sióstr Franciszkanek

Kolejne sukcesy akcji Wsparcie Dla Szpitala w naszym regionie. Dzięki zrzutce zorganizowanej przez lokalną koordynatorkę akcji i włączeniu się do pomocy firmy SOLTRA S.A. z Legnicy, do DPS Sióstr Franciszkanek trafiły dwa koncentratory tlenu.

O akcji Wsparcie Dla Szpitala pisaliśmy już wielokrotnie. Dzięki zaangażowaniu lokalnej koordynatorki Iwetty Markiewicz udało się m.in. zmobilizować lokalnych przedsiębiorców i wolontariuszy do zaopatrzenia Domu Pomocy Społecznej Sióstr Franciszkanek w artykuły pierwszej potrzeby, środki czystości itp. Przed kilkoma dniami udało poczynić kolejny ważny krok. DPS otrzymał dwa koncentratory tlenu, urządzenia niezbędne do niesienia pomocy osobom z chorobami układu oddechowego. Jeden udało się zakupić dzięki zrzutce zorganizowanej przez Iwettę Markiewicz. Drugi niespodziewanie dostarczyła firma SOLTRA S.A. z Legnicy, której przedstawiciele trafili w Internecie m.in. na nasz artykuł.
 
- Jako spółka prowadzimy działalność deweloperska i sondowaliśmy Wałbrzych jako potencjalny teren naszych działań. Zaangażowaliśmy się tam w zakup mieszkań. na informację o DPS prowadzonym przez siostry zakonne trafiliśmy między innymi u państwa w mediach oraz w Gościu Niedzielnym. Pomyśleliśmy, że to dobra okazja, bo skoro nasze drogi biznesowe mają się połączyć z Wałbrzychem to dobra okazja by wesprzeć lokalną społeczność. Wyczytaliśmy, że pilnie potrzebny jest koncentrator tlenu więc bez zawahania pan prezes zaakceptował ten pomysł więc nawiązaliśmy kontakt z firmą z Wałbrzycha i praktycznie po 48 godzinach siostry miały już ten aparat u siebie - mówi Jarosław Miś z firmy SOLTRA S.A.
 
Przekonaliśmy się, że warto wspierać takie akcje bo nigdy nie wiadomo gdzie dotrze apel o pomoc a mogą znaleźć się tam ludzie gotowi do podzielenia się dobrem. Przy okazji potwierdziliśmy też, że nadal rośnie zainteresowanie wałbrzyskim rynkiem deweloperskim, co jest dobrym prognostykiem dla przyszłości naszego miasta.
 
plr
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno