Menu

8 kolejnych ofiar koronawirusa

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci 8 kolejnych osób, które były zakażone koronawirusem. W Polsce liczba osób zakażonych SARS-CoV2 zbliża się do 21 tysięcy.
 
8 kolejnych ofiar koronawirusa
Na Dolnym Śląsku zdiagnozowano 12 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia oraz powiatów: bolesławieckiego, dzierżoniowskiego, legnickiego, lubińskiego, oleśnickiego i świdnickiego.  W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie dolnośląskim: 2378.


Statystyki:
- Szpital w Wałbrzychu: 41 pacjentów, 37 osób z pozytywnym wynikiem
- Szpital im. J. Gromkowskiego: 119 pacjentów, potwierdzonych 73, (9 pacjentów na OIT), na obserwacji 17 osób, 114 sal wolnych, izolatorium Ślężak - 11 osób
- DCCHP izolatorium w Obornikach: 20 pacjentów, 18 osób dodatnich, 14 wolnych sal
- Szpital w Legnicy: 4 pacjentów, 3 osoby z wynikiem pozytywnym
- SP ZOZ w Bolesławcu: 37 pacjentów, 3 osoby na OIT, 5 osób w izolatorium

Pogotowia Ratunkowe, przewozy dotyczące COVID-19:
Wałbrzych: dzień-3, noc-1,
Wrocław: dzień- 9, noc-9, 
Legnica: dzień-0, noc-1,
Jelenia Góra: dzień - 0, noc - 0.

Ograniczenia w działalności:
- Specjalistyczny Szpital w Legnicy – oddział hematologiczny
- Specjalistyczny Szpital w Wałbrzychu – neurochirurgia
- Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu przy ul. Kamieńskiego - kardiologia
 
W Polsce jest 219 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw:
 
śląskiego (162),
wielkopolskiego (12),
dolnośląskiego (12),
 
 
pomorskiego (8),
świętokrzyskiego (8),
opolskiego (4),
zachodniopomorskiego (4),
małopolskiego (3),
lubuskiego (2),
warmińsko-mazurskiego (1),
lubelskiego (1),
kujawsko-pomorskiego (1),
podlaskiego (1).
 
Zmarło 8 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 84-M Łańcut, 64-M, 82-K, 78-K, 63-M Zgierz, 87-K Łódź, 74-M, 87-K Bełchatów. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.
 
Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce - 20 838, zmarło 990 osób. 
 
szl
foto:archiwum
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Dezynfektor (24 maja 2020 0:13)
Po dezynfekcje zapraszam do profesjonalistów www.protect24h.pl - ozonowanie & zamgławianie
Starszy księgowy (23 maja 2020 14:18)
Ten cały cyrk z koronawiursem był min. po to aby najbogatsi przedsiębiorcy narodu wybranego mieli jeszcze więcej pieniędzy https://www.dailymail.co.uk/news/article-8347059/Americas-billonaires-got-484billion-RICHER-pandemic.html?ito=facebook_share_fbia-top

Dodaj komentarz

2,2 tysiaca zakażeń koronawirusem w tydzień

Pierwszy raport covidowy w 2023 roku

Ponad 3 tysiące zakażeń w tydzień

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij