Kichał i pluł na policjantów - zapłaci 5 tys. zł.

Pięć tysięcy złotych kary musi zapłacić 38-latek z Lubawki, który... kichał i pluł na policjantów. Z kolei mieszkaniec szkockim Gateshead, skazany został na 11 miesięcy więzienia za to, że kaszlał na policjanta. 

Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów patrolujących Lubawkę, bo nie miał zalożonej  maseczki. Gdy mundurowi zapytali dlaczego nie ma zasłoniętej twarzy, ten odpowiedział lekceważąco, że nie będzie zasłaniał twarzy, bo tak mu się podoba.

- Zapytany przez funkcjonariuszy o imię i nazwisko, odpowiedział, że nazywa sie Hugo Kołłątaj - informuje Paulina Basta z  kamiennogórskiej policji. 

Mężczyzna był, wyzywał policjantów  kichał i pluł w ich stronę i groził, że pozwalnia ich z pracy. 38-latek trafił do komisariatu, policjanci zdecydowali o przeszukaniu jego mieszkania - znaleźli tam marihuanę. 

38-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków, grozi mu do 5 lat więzienia. Poinformowany przez policję sanepid nałożył na niego karę - 5 tysięcy złotych.  


To nie pierwszy przypadek plucia, kichania czy kaszlenia na policjantów. 

W Sosnowcu policjanci zatrzymali 51-latka, który  krzyczał, że ma Covid i gorączkę i demonstracyjnie kaszlał. Z kolei 33-letni mieszkaniec Poniatowej groził funkcjonariuszom, że będzie na nich kaszlał, jak się okazało miał 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Sprawa trafiła do sądu. 

W Warszawie podczas interwencji, pijana kobieta zerwałą maseczkę policjantowi, opluła go i kaszlałą w twarz.  42-latka trafiła do aresztu.
 
Z kolei w szkockim mieście Gateshead, mężczyzna który krzyczał, że ma koronawirusa i kaszlał na policjanta,  skazany został na 11 miesięcy więzienia. 
 
kat
foto: KMP Kamienna Góra
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno