Uczniowie klas I - III mogą wracać do szkół

Uczniowie z klas I - III szkoł podstawowych mogą od dziś wrócić do szkół. Placówki będą organizowały zajęcia opiekuńcze i częściowo zajęcia dydaktyczne. Zasiłek opiekuńczy dla rodziców pozostaje wydłużony do 14 czerwca. 

To rozwiązanie dla pracujących rodziców, którzy nie mogą dłużej zostać z dziećmi w domach. 

 - Zajęcia prowadzić będą nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej. Natomiast zajęcia opiekuńczo-wychowawcze - wychowawcy świetlic szkolnych oraz w miarę możliwości inni. Nauczyciele będą wskazani przez dyrektora szkoły - mówi rzecznik Ministerstwa Edukacji,  Anna Ostrowska. 

O formule zajęć zdecyduje dyrektor w zależności od sytuacji w szkole i sytuacji epidemicznej w gminie. Od poniedziałku maturzyści i ósmoklasiści będą mogli przyjść do szkoły na konsultacje z nauczycielami. Uczniowie trzecich klas technikum będę mogli rozpocząć praktyki u pracodawców.
 

Zajęcia stacjonarne w szkołach nie odbywają się od 12 marca, nauczanie odbywa się zdalnie. Od 6 maja dopuszczono możliwość otworzenia żłobków i przedszkoli. Rzecznik MEN Anna Ostrowska przekazała, że ograniczenie funkcjonowania szkół będzie przedłużone do 7 czerwca.

kama
foto: ilustracyjne
źródło: IAR
redakcja@walbrzych24.com
 

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno