Ponad 3,5 promila za kółkiem
Padł kolejny niechlubny rekord - policjanci w Witkowie zatrzymali pijanego kierowcę,  alkomat pokazał 3,64 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Zatrzymany kierowca z Wałbrzycha miał 2,58 promila. W Ząbkowicach policjanci zatrzymali  pijaną 16-latkę za kółkiem.
 
45-letni mieszkaniec Wałbrzycha został zatrzymany na ul. Uczniowskiej w piątek wieczorem.  Kierowca chcąc wyjechać z pola na drogę, wpadł do przydrożnego rowu. Nie obyło się bez interwencji straży pożarnej, podczas kolizji doszło do wzniecenia ognia. Mężczyzna miał 2,58 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, jak się okazało nie miał prawa jazdy.

Niechlubny rekord weekendu należy jednak do 41-letnego mieszkańca Boguszowa - Gorc, który został zatrzymany w Witkowie gdy jechał motorowerem. Badanie alkomatem wykazało 3,64 promila alkohou w wydychanym powietrzu.

Obaj kierowcy staną teraz przed sądem, grożą im dwa lata więienia, wieloletni zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna.


Z kolei w Ząbkowicach policjanci zatrzymali  pijaną 16-latkę za kółkiem. Badanie alkomatem wykazało blisko 0,8 promila alkoholu w organizmie. Obok niej siedział 21 letni mężczyzna – właściciel samochodu. W trakcie wyjaśnień okazało się, że 16 latka została poczęstowana winem przez 21-latka a następnie wsiadła do jego samochodu za kierownicę. Nieletnia została przekazana pod opiekę ojca, stanie teraz przed Sąsem Rodzinnym.  Mężczyzna odpowie za udzielanie alkoholu osobie niepełnoletniej i  umożliwienie jazdy samochodem osobie, która nie ma do tego uprawnień. Grozi mu  nawet do 2 lat więzienia.
 adm
foto: KMP Wałbrzych
redakcja: walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno